Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Eğitimlerimiz

Proje Döngüsü Yönetimi (PDY) Eğitimi

Tarih/ Saat: 01-09-2014 00:00
Yer:

Antalya Valiliği Toplantı Salonu


Eğitmenler:

Baki Karaçay (Avrupa Birliği Bakanlığı Sertifikalı PDY Eğitmeni / CEUPA Koordinatörü )


Katılım:

Deniz Bayraktar
Emine Esra Arslantürk
Emine Korkusuz
Gökçe Sağlam
Havva Akcan
Irmak Daldır 
İlknur Fidan Kepez
İsmail Karayün
Mehmet Cebeci
Nilgün Temir
Osman Erol Saraydere
Özge Güzel
Özgür Taşkın
Pınar Keskinkılıç
Selda Çalışkan
Sıdıka Duygu Cıngır
Sibel Mehter Aykın
Umut Yıldız
Veli Ercan Çetintürk


Eğitimin Konusu: Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi

Kısa adı VABpro olarak bilinen ve yerelde AB işleri için kapasitenin güçlendirilmesini amaçlayan proje kapsamında ilimizde 20'şer kişilik gruplar halinde belirlenen toplam 60 kurum çalışanına 3 ayrı program dahilinde verilecek olan "Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimlerinin" ikincisi tamamlandı. Kamu, sivil toplum, yerel yönetim ve eğitim kuruluşlarından katılımcının yer aldığı eğitim, 1-5 Eylül 2014 tarihlerinde Antalya Valiliği'nde düzenlendi.

CEUPA Merkez Koordinatörü Baki Karaçay tarafından verilen ve beş gün süren eğitime VABpro teknik destek ekibinden Ayça Haykır Danışman Eğitici olarak katıldı. Eğitimde, mantıksal çerçeve yaklaşımı adımları üzerinden programların arka planı, hazırlanacak projelerde sorun ağacı oluşturulması, hedef, strateji ve paydaş analizleri uygulamalı olarak gösterildi. Ayrıca gerçek proje öyküleri üzerinden teori ve uygulamalı çalışmalara yer verilen eğitim boyunca başarılı bir proje için dikkat edilmesi gereken unsurlar konusunda ipuçları anlatıldı. Programda Antalya'da uygulanan AB projelerinden edinilen deneyimler ışığında MFİB ve UA tarafından kullandırılan hibe projelerinin kurgusu ve metodolojisi ile bütçeleme ve uygulama aşamalarının incelikleri üzerinde duruldu. Görünürlük, yaygınlaştırma ve sürdürülebilirlik gibi proje kalite unsurları yanısıra, uygulama aşamasının önemli unsurları olan iletişim, ekip çalışması, karar verme, planlama ve organizasyon gibi yönetim becerilerine değinildi.

Eğitimi tamamlayan katılımcılara programın 5. gününde belgelerinin verilmesiyle Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi sona erdi. Avrupa Birliği Bakanlığı desteğiyle Antalya Valiliği AB Projeleri Koordinasyon Merkezi organizasyonunda ikincisi gerçekleştirilen ''Proje Döngüsü Yönetimi" (PDY) eğitimleri, yakın bir tarihte üçüncüsüyle devam edecek.

Eğitim Listesine Dön Okuma: 2188

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016