Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Eğitimlerimiz

Proje Döngüsü Yönetimi (PDY) Eğitimi

Tarih/ Saat: 26-06-2014 10:00
Yer:

Alanya


Eğitmenler:

Baki Karaçay (CEUPA Koordinatörü / Avrupa Birliği Bakanlığı Sertifikalı PDY Eğitmeni)
Emre Çalışkan (Proje Uzmanı / Avrupa Birliği Bakanlığı Sertifikalı PDY Eğitmeni)


Katılım:

A.Rıza Büyükakça
Ahmet Aslan
Ahmet Çelik
Ahmet Girgin
Aynur Matar
Çağla Kandaz
Emine Uslu
Fırat Arslan
H. İbrahim Köken
Hasan Biber
Hilal Işık
Hülya Özdemir
Kerim Şişik  
Mahmut Sayar  
Mehmet Yaran  
Muharrem Yalçın  
Münir Altıoğlu  
Talip Özgen  
Ümit Deniz


Eğitimin Konusu: Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi

"Valiliklerde AB İşleri için Kapasite Oluşturulması Projesi” (VABpro) kapsamında İlimizde 20'şer kişilik gruplar halinde  belirlenen toplam 60 kurum çalışanına  3 ayrı program dahilinde verilecek "Proje Döngüsü Yönetimi" eğitimlerinin ilki tamamlandı. 20 katılımcının yer aldığı eğitim, 26-28 Mayıs 2014 tarihlerinde Alanya’da düzenlendi.

CEUPA Merkez Koordinatörü Baki Karaçay ve Proje Uzmanı Emre Çalışkan tarafından verilen eğitimin birinci gününde projelerin arka planı, hazırlanacak  projede sorun ağacı oluşturulması, hedef analizi ve strateji analizi uygulamalı olarak gösterildi. Eğitimin ikinci gününde başarılı bir proje için dikkat edilmesi gereken unsurlar konusunda ipuçları anlatıldı. Öğleden sonra oturumunda ise, Alanya Belediyesi Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi ziyaret edilerek dezavantajlı grupların projelere dahil edilmesinin önemi vurgulandı. Eğitimin son gününde ise gerçek proje öyküleri üzerinden katılımcılardan değerlendirme yapmaları istendi. Ayrıca katılımcıların talebi doğrultusunda 2014-2020 yılları arasında uygulanacak olan Erasmus+ programı hakkında bilgilendirme yapıldı.

Eğitimi tamamlayan katılımcılara Alanya Kaymakamı Sayın Erhan Özdemir tarafından katılım belgelerinin verilmesiyle 1. Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi sona erdi. 

Eğitim Listesine Dön Okuma: 2014

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016