Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Eğitimlerimiz

Akdeniz Üniversitesi'nde AB Hibe Programları Tanıtımı ve Proje Hazırlama Teknikleri Eğitimi

Tarih/ Saat: 29-03-2012 10:00
Yer:

Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Konferans Salonu


Eğitmenler:

Baki Karaçay (Genel Koordinatör)
Meryem Zincirli (Proje Uzmanı)
Esra Tilkioğlu (Proje Uzmanı)
Ahmet Yazar (Proje Uzmanı)


Eğitimin Konusu: Avrupa Birliği Hibe Programları ve Proje Hazırlama

Antalya Valiliği Avrupa Birliği Projeleri Koordinasyon Merkezi (CEUPA) ve Akdeniz üniversitesi Avrupa Birliği Araştırma ve Uygulama Merkezi (AKVAM) işbirliği ile gerçekleştirilen eğitim etkinliklerine 29 Mart 2012 Perşembe günü Akdeniz üniversitesi Hukuk Fakültesi Konferans Salonunda bir yenisi daha eklendi.

Kamu çalışanları ve yöneticilerine yönelik 260 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen “Avrupa Birliği Hibe Programları Tanıtımı ve Proje Hazırlama Teknikleri Eğitimi” başlıklı programın açılış konuşması AKVAM Müdürü Doç. Dr. Erol Esen tarafından yapıldı. Bunu müteakip Antalya Valiliği AB Projeleri Koordinatörü Baki Karaçay tarafından AB Hibe Programlarının Tanıtımı yanı sıra “Hayatboyu öğrenme Programı" hakkında bilgilendirme yapılarak, AB Hibelerine Kolay Erişim Yolları ile Proje Kurgulama ve Konsept Not Hazırlama konularında katılımcılara bilgi verildi.

Programın devamında Antalya Valiliği Proje Uzmanları Meryem Zincirli ve Esra Tilkioğlu tarafından Hayatboyu öğrenme Programı kapsamında yer alan Leonardo da Vinci (LdV) Mesleki Eğitim Programının genel tanıtımı yapıldı ve bu kapsamda Hareketlilik, Yenilik Transferi ve Ortaklık Projeleri hakkında geniş bilgi verildi. Proje Uzmanı Ahmet Yazar ise, son yıllarda Avrupa Birliği bütünleşme sürecinde ve ülke kalkınmasında oldukça büyük öneme sahip ve projelerde göz ardı edilmemesi gereken “Sosyal Dâhil Etme ve Sosyal Bütünleşme” konusunun önceliğine ve proje kurgulama ve yazma sırasında hassasiyet gösterilmesi gereken kavramlarla ilgili bir bilgilendirme yaptı.

Gün boyu devam eden eğitim programının son oturumunda, proje hazırlamaya örnek teşkil etmesi amacıyla proje fikri oluşturma, başvuru formunun doldurulması sırasında dikkat edilmesi gereken hususlarla ayrıca, yabancı ve yerel ortaklık tesis edilmesinde karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri konularında tavsiyelerde bulunularak katılımcıların soruları cevaplandı. Program bitiminde katılımcılara Katılım Belgeleri dağıtıldı.

Eğitim Listesine Dön Okuma: 2602

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016