Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Eğitimlerimiz

Manavgat'ta Avrupa Birliği Hibe Programları ve Proje Hazırlama Eğitimi

Tarih/ Saat: 14-02-2012 10:00
Yer:

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu


Eğitmenler:

Baki Karaçay (Genel Koordinatör) , Meryem Zincirli (Proje Uzmanı) , Esra Tilkioğlu (Proje Uzmanı)


Eğitimin Konusu: Avrupa Birliği Hibe Programları ve Proje Hazırlama

Antalya Valiliği tarafından 14 Şubat 2012 tarihinde Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda kamu çalışanları ve yöneticilerine yönelik “Avrupa Birliği Hibe Programları Tanıtımı ve Proje Yazımı Eğitimi” gerçekleştirildi. 90 kişilik bir katılımcı grubunun iştirak ettiği programda Antalya Valiliği AB Projeleri Koordinatörü Baki Karaçay tarafından AB Hibe Programlarının tanıtımı yanısıra “Hayatboyu öğrenme Programı" hakkında bilgilendirme yapılarak, AB hibelerine kolay erişim yolları ile Proje Kurgulama ve Konsept Not Hazırlama konularında katılımcılara bilgi verildi.

Programda ayrıca CEUPA’da görevli Proje Uzmanları Meryem Zincirli ve Esra Tilkioğlu tarafından Hayatboyu öğrenme Programı kapsamında yeralan Leonardo da Vinci (LdV) Mesleki Eğitim Programının genel tanıtımının yanısıra, bu kapsamda ‘Hareketlilik, Yenilik Transferi ve Ortaklık Projeleri hakkında geniş açıklamalar yapıldı.

Gün boyu devam eden eğitim programının son oturumunda, proje hazırlamaya örnek teşkil etmesi amacıyla proje fikri oluşturma, başvuru formunun doldurulması sırasında dikkat edilmesi gereken hususlarla ayrıca, yabancı ve yerel ortaklık tesis edilmesinde karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri konularında tavsiyelerde bulunularak katılımcıların soruları yanıtlandı.

Program bitiminde katılımcılara uygulanan anket sonucunda, eğitimin katılımcılar tarafından faydalı bulunduğu, AB hibelerinden yararlanma ve proje yazma konusunda ışık tuttuğu ve gelecekte yapılacak eğitimlerin süresinin daha uzun tutulmasının çok daha faydalı olacağı konularının öne çıktığı görüldü. Program, katılım belgelerinin dağıtımı ile sonlandırıldı.

Eğitim Listesine Dön Okuma: 2039

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016