Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Eğitimlerimiz

Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü'nde (SGK) Avrupa Birliği Hibeleri ve Proje Yazımı Eğitim Programı

Tarih/ Saat: 31-10-2011 10:00
Yer:

Sosyal Güvenlik Kurumu Antalya İl Müdürlüğü


Eğitmenler: Baki Karaçay (CEUPA Genel Koordinatörü) , Ahmet Yazar (Proje Uzmanı) , Esra Tilkioğlu (Proje Uzmanı)

31 Ekim 2011 tarihinde Antalya Valiliği Avrupa Birliği Projeleri Koordinasyon Merkezi (CEUPA) tarafından Sosyal Güvenlik Kurumu Antalya İl Müdürlüğü’nde kamu çalışanları ve yöneticilerine yönelik düzenlenen “Avrupa Birliği Hibe Programları Tanıtımı ve Proje Yazımı Eğitimi” ile 2011 öğrenen Antalya yılı etkinliklerine bir yenisi daha eklendi. Çoğunluğunu SGK Antalya İl Müdürlüğü mensuplarının oluşturduğu ve diğer kurum çalışanlarının da iştirak ettiği programda CEUPA Genel Koordinatörü Baki Karaçay tarafından AB Hibe Programlarının tanıtımı yapılarak, söz konusu hibelere kolay erişim yolları hakkında bilgi verildi.

Programda ayrıca CEUPA’da görevli Hayat Boyu öğrenme Programı Proje Uzmanları Esra Tilkioğlu ve Ahmet Yazar tarafından  “Hayat Boyu öğrenme Programı  - Life Long Learning Programme (LLP)” hakkında bilgilendirme yapılarak LLP kapsamında yer alan Leonardo da Vinci (LdV) Mesleki Eğitim Programının genel tanıtımının yanısıra, bu kapsamda ‘Hareketlilik, Yenilik Transferi ve Ortaklık Projeleri hakkında geniş açıklamalar yapıldı.

Gün boyu devam eden bilgilendirme programının son oturumunda, proje hazırlamaya örnek teşkil etmesi amacıyla katılımcılar ile birlikte uygulamalı bir proje yazma simülasyonu gerçekleştirildi. Proje başvuru formunun doldurulması sırasında dikkat edilmesi gereken hususlarla ayrıca, yabancı ve yerel ortaklık tesis edilmesinde karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri konularında tavsiyelerde bulunularak katılımcıların soruları yanıtlandı.

Program bitiminde, gerçekleştirilen eğitimin amacına ulaşıp ulaşmadığını görmek maksadıyla katılımcılara uygulanan anket sonucunda,  eğitimin katılımcılar açısından yararlı bulunduğu, AB hibelerinden yararlanma ve proje yazma konusunda ışık tuttuğu ve gelecekte yapılacak eğitimlerin süresinin daha uzun tutulmasının çok daha faydalı olacağı konularının öne çıktığı görüldü. Daha sonra, Antalya Valiliği Avrupa Birliği Projeleri Koordinasyon Merkezi (CEUPA) tarafından katılımcılara verilen katılım belgesi ile program sonlandırıldı.

Eğitimin Konusu: Avrupa Birliği Hibe Programları ve Proje Hazırlama

Eğitim Listesine Dön Okuma: 2128

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016