Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Eğitimlerimiz

BATEM'de Avrupa Birliği Hibeleri ve Proje Yazımı Eğitim Programı

Tarih/ Saat: 28-10-2011 09:00
Yer:

Batı Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü Toplantı Salonu (BATEM)


Eğitmenler: Baki Karaçay (CEUPA Genel Koordinatörü) , Esra Tilkioğlu (Proje Uzmanı) , Ahmet Yazar (Proje Uzmanı)

Antalya Valiliği Avrupa Birliği Projeleri Koordinasyon Merkezi  (CEUPA) tarafından “2011 öğrenen Antalya Yılı” etkinlikleri kapsamında 28 Ekim 2011 tarihinde, Batı Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü (BATEM) Toplantı Salonunda “Avrupa Birliği Hibe Programları ve Hayatboyu öğrenme Programı Projeleri” başlıklı bir bilgilendirme programı düzenlendi.

İlginin son derece yüksek olduğu bilgilendirme progamına, 100'e yakın BATEM çalışanı ile birlikte yaklaşık 140 kişi katıldı. BATEM yetkililerinin verdiği bilgiye göre, salon kapasitesinin daha fazla dinleyici almaya müsait olmaması sebebiyle diğer kurumlardan gelen eğitime katılım taleplerinin büyük ksımı karşılanamadı. Bununla birlikte gelecek haftalarda aynı salonda yeni eğitim programları düzenlenmesi konusunda BATEM ve CEUPA yetkiileri fikir bilrliğine vardıklarını açıkladılar.

Bilgilendirme programının ilk bölümünde, Antalya Valiliği AB Projeleri Koordinasyon Merkezi Genel Koordinatörü Baki Karaçay tarafından AB Hibe Programlarının tanıtımı yapılarak, söz konusu hibelere kolay erişim yolları ile proje kurgulama ve Konsept Not hazırlama konularında katılımcılara bilgi verildi. Daha sonra CEUPA’da görevli Hayatboyu öğrenme Programı Proje Uzman Esra Tilkioğlu tarafından ülkemizin yararlandığı Hayat Boyu öğrenme Programı hibeleri hakkında bilgi verilerek bu kapsamda yer alan Leonardo da Vinci (LdV) Mesleki Eğitim Programının genel tanıtımı yapıldı, Ortaklık ve Hareketlilik projeleri hzırlama ve uygulama konularında detaylı bilgi verildi. Ardından Proje Uzmanı Ahmet Yazar Yenilik Transferi projelerinin amacı, kimler tarafından başvuru yapılabileceği ve proje hazırlama sürecinde dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında katılımcıları bilgilendirdi ve sorular cevaplandırıldı.

Antalya Valiliği AB Projeleri Koordinsayon Merkezince verilen eğitimin etkinliğinin ölçülmesi ve iyileştirilmesi amacıyla katılımcılara bir de anket uygulaması yapılan program sonrasında katılımcılara katılım belgeleri dağıtıldı. Katılımcılar tarafından bilgilendirmenin AB hibelerinden yararlanma ve proje yazma konusunda  motive edici bir güç oluşturduğu ifadde edildi, ancak eğitimin süresinin daha uzun olması yönünde öneriler getirildi.

Eğitimin Konusu: Avrupa Birliği Hibe Programları ve Proje Hazırlama

Eğitim Listesine Dön Okuma: 1884

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016