Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Eğitimlerimiz

Finike'de Avrupa Birliği Hibeleri ve Proje Yazımı Eğitim Programı

Tarih/ Saat: 26-10-2011 10:00
Yer:

Finike Canan Yavuz Gürkan Kız Teknik Meslek Lisesi


Eğitmenler: Meryem Zincirli (Proje Uzmanı) , Ahmet Yazar (Proje Uzmanı) , Esra Tilkioğlu (Proje Uzmanı)

2011 öğrenen Antalya yılı etkinlikleri kapsamında Antalya Valiliği Avrupa Birliği Projeleri Koordinasyon Merkezi (CEUPA) tarafından gerçekleştirilen eğitimlere İl merkezi kadar ilçelerimizde bulunan kamu ve sivil toplum kuruluşları yönetici ve çalışanlarının da katılımı sağlanmakta, Valiliğimize ulaşan talepler doğrultusunda, ilçelerimizde de birer günlük eğitim programları düzenlenmektedir. Bu çerçevede,  26 Ekim 2011 tarihinde Finike Canan Yavuz Gürkan Kız Teknik Meslek Lisesi Konferans Salonunda “Avrupa Birliği Hibe Programları Tanıtımı ve Proje Yazımı Eğitimi” adlı bir günlük program gerçekleştirildi.

Elmalı ilçesinde görevli 13 kamu personelinin de katılım sağladığı eğitimde Hayat Boyu öğrenme Programı (LLP) Proje Uzmanlarımızca, AB Hibe Programlarının tanıtımı yapılarak, bu hibelere kolay erişim yolları hakkında bilgi verildi, ayrıca bu kapsamda yer alan Leonardo da Vinci (LdV) Mesleki Eğitim Programı’nın genel tanıtımının yanısıra, “Hareketlilik (Mobility)”, Yenilik Transferi ve Ortaklık Projelerinin kriterleri, benzerlikleri ve faklılıkları, amaçları, kimler tarafından başvuru yapılabileceği, proje hazırlarken dikkat edilecek konular gibi detaylar hakkında bilgi verildi ve katılımcıların soruları yanıtlandı.

Proje hazırlamaya örnek teşkil etmesi amacıyla katılımcılar ile birlikte uygulamalı olarak hazırlanan bir  LdV Hareketlilik Projesi yazımı ile devam eden programda, katılımcılara proje başvuru formunun doldurulması esnasında dikkat edilmesi gereken hususlarla, ortak bulma, ortaklık kurulmasında izlenen yollar, karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri ile ilgili tavsiyelerde bulunuldu.

Gelecekte verilecek eğitimlerin etkinliğinin artırılması amacıyla uygulanan anket sonucunda, eğitim süresinin artırılması yönünde görüşün ağırlık kazandığı tespit edildi. Program sonunda tüm katılımcılara katılım belgesi verildi.

 

Eğitimin Konusu: Avrupa Birliği Hibe Programları ve Proje Hazırlama

Eğitim Listesine Dön Okuma: 4002

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016