Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Eğitimlerimiz

Serik'te Avrupa Birliği Hibeleri ve Proje Yazımı Eğitim Programı

Tarih/ Saat: 13-10-2011 10:00
Yer:

Serik İMKB Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi, Serik


Eğitmenler: Baki Karaçay (CEUPA Genel Koordinatörü) , Meryem Zincirli (Proje Uzmanı) , Ahmet Yazar (Proje Uzmanı) , Esra Tilkioğlu (Proje Uzmanı)

Antalya Valiliği Avrupa Birliği Projeleri Koordinasyon Merkezi  (CEUPA) tarafından  “2011 öğrenen Antalya Yılı” etkinlikleri kapsamında 13 Ekim 2011 tarihinde, Serik İlçesi İMKB Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Toplantı Salonunda bir günlük eğitim düzenlendi.

Serik Kaymakamlığı tarafından ilçede bulunan tüm kamu ve sivil toplum kuruluşlarına duyurusu yapılan eğitim programına; Akseki Kaymakamı Mekan Çeviren, Akseki İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Kılınç ve Serik’teki diğer kurum çalışan ve yöneticileri olmak üzere 20 katılımcı iştirak etti.

Yoğun bir ilgiyle izlenen programda, Antalya Valiliği AB Projeleri Koordinasyon Merkezi Genel Koordinatörü Baki Karaçay tarafından AB Hibe Programlarının tanıtımı yapılarak, söz konusu hibelere kolay erişim yolları ile proje kurgulama ve Konsept Not hazırlama konularında katılımcılara bilgi verildi.

Programda daha sonra CEUPA’da görevli Hayat Boyu öğrenme Programı Proje Uzmanları Meryem Zincirli, Ahmet Yazar ve Esra Tilkioğlu tarafından tarafından ülkemizin yararlandığı Hayat Boyu öğrenme Programı hibeleri hakkında bilgi verilerek bu kapsamda yer alan Leonardo da Vinci (LdV) Mesleki Eğitim Programının genel tanıtımı yapıldı,  ayrıca Yenilik Transferi, Ortaklık ve Hareketlilik projelerinin amacı, kimler tarafından başvuru yapılabileceği ve proje hazırlama sürecinde dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında katılımcılara bilgi verildi.

Eğitimin öğlenden sonraki son oturumunda ise, proje hazırlamaya örnek teşkil etmesi amacıyla katılımcılar ile birlikte uygulamalı olarak bir LdV Hareketlilik Projesi hazırlandı. Ulusal Medikal Kurtarma Ekibinin Mesleki Becerisinin Arttırılması konusundan yola çıkılarak hazırlanan proje ile katılımcılarla birlikte interaktif bir proje yazma simulasyonu gerçekleştirildi. Sözkonusu interaktif çalışma yanısıra,, proje başvuru formunun doldurulması sırasında dikkat edilmesi gereken hususlar ile ortaklık tesis edilmesinde karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri konularında katılımcılara tavsiyelerde bulunuldu, merak edilen sorular cevaplandırıldı.

Antalya Valiliği AB Projeleri Koordinsayon Merkezince verilen eğitimin etkinliğini ölçmek amacıyla katılımcılara bir de anket uygulaması yapılan eğitim programı sonrasında ve anket sonuçlarının değerlendirilmesi neticesinde, eğitimin katılımcılar üzerinde  yararlı olduğu, AB hibelerinden yararlanma ve proje yazma konusunda  motive edici bir güç oluşturduğu, ancak eğitimin süresinin daha uzun olması yönünde öneriler getirildiği tespit edildi.

Eğitimin Konusu: Avrupa Birliği Hibe Programları ve Proje Hazırlama

Eğitim Listesine Dön Okuma: 1837

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016