Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Eğitimlerimiz

Ar-Ge ve Yenilik Ulusal Destek Programları Bilgilendirme Toplantısı

Tarih/ Saat: 04-07-2011 13:30
Yer:

Turizm Otelcilik Anadolu Meslek Lisesi Uygulama Oteli Konferans Salonu, ANTALYA


Eğitmenler: Gülçin ŞATIR

Isparta Süleyman Demirel üniversitesi (SDü) ve Antalya Valiliği Avrupa Birliği Projeleri Koordinasyon Merkezi (CEUPA) işbirliğinde 4 Temmuz 2011 tarihinde Araştırma Destek Programları (Ar-Ge ve Yenilik Ulusal Destekleri) konulu bilgilendirme toplantısı düzenlenecektir.

Antalya İli Avrupa Birliğine Uyum, Danışma ve Yönlendirme Kurulu'nun (AB UDYK) 2011 yılı üçüncü toplantısının 1. Oturumunda gerçekleştirilecek bilgilendirme programında Süleyman Demirel üniversitesi Proje Koordinatörü Gülçin Şatır tarafından “Araştırma Destek Programlarından (Ulusal Ar-Ge ve Yenilik Destekleri) Yararlanma Olanakları” konulu bir sunum yapacaktır. Sözkonusu eğitim ile, AB UDYK kurul üyelerinin yanı sıra ilimizdeki kamu ve sivil toplum kuruluş çalışan ve yöneticilerinin AB hibe kaynakları yanı sıra TUBİTAK tarafından finansmanı sağlanan programlar hakkında da bilgilendirilmesi amaçlanmıştır.

Program kapsamında, halen TUBİTAK tarafından finanse edilen  “Bilimsel ve Teknolojik Araştirma Projelerini Destekleme”, “Hızlı Destek”, “Kamu Kurumları Araştırma ve Geliştirme Projelerini Destekleme”, “Patent Başvurusu Teşvik ve Destekleme”, “Evrensel Araştırmacı (Evrena)”, “Uluslararası Bilimsel Araştırma Projelerine Katılma”, “Bilimsel ve Teknolojik İşbirliği Ağları ve Platformları Kurma Girişimi Projeleri (İşbap) Destekleme”, “Ulusal Genç Araştırmacı Kariyer Geliştirme” Programları katılımcılara tanıtılarak başvuru koşulları hakkında gerekli bilgiler verilecektir.

Eğitimin Konusu: Ulusal Ar-Ge ve Yenilik Destekleri: TüBİTAK  (ARDEB,  BİDEB,  TEYDEB,  BİLİM ve TOPLUM,  UİDB)  Destek Programları, DPT  (Araştırma Altyapı, Araştırmacı İnsan Gücü Yetiştirme) Fonları, Kamu Kurumları - özel Sektör İşbirliği  (SAN-TEZ,  KOSGEB Destekleri, Bakanlıklar)

Eğitim Listesine Dön Okuma: 2131

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016