Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Eğitimlerimiz

Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH) Bilgilendirme ve Deneyim Paylaşma Semineri

Tarih/ Saat: 03-03-2011 10:00

aAvrupa'dan dönen gönüllü Türk gençleri ile “Collaboration is Everything [İşbirliği Herşeydir]” adlı Antalya Valiliği'nin AGH Ev Sahipliği projesine Almanya'dan katılan gönüllü gençler, Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH - Eylem 2) Bilgilendirme ve Deneyim Paylaşma Seminerlerini vermeye devam ediyorlar.

Antalya Valiliği Avrupa Birliği Projeleri Koordinasyon Merkezi'nde her ayın ilk Çarşamba günü saat 14.00'te verilen seminerlerin bu aykinde, Fransa’nın Lyon şehrinde Association d’Aide au Logement des Jeunes (AILOJ) isimli kuruluşun 2006–FR–129 referans numarasıyla koordinatör olarak başlattığı, “Soutien et Développe ta Citoyenneté au Quotidien”(Vatandaşlık Bilincini Geliştir!) isimli, Merkezimizin Gönderen Kuruluş olarak katıldığı proje kapsamında 12 aylık gönüllü hizmetini tamamlayarak Şubat 2011’de dönen Merve Duman da yaşadığı deneyimi paylaştı.

Merkezimizde Ağustos 2010 tarihinden itibaren gönüllü olarak çalışan Kathrin Seifert ve gönüllümüz Merve Duman, başvuru sürecinde yaşadıklarını, bulundukları ülkelerle ilgili izlenimlerini ve AGH kapsamında edindikleri kazanımlarını katılımcılara görsel sunumlar eşliğinde anlattılar.

2 Mart 2011 tarihinde Antalya Valiliği Avrupa Birliği Koordinasyon Merkezi'nde gerçekleşen seminerde genel olarak gençlerin seçebilecekleri ülkeler ve projelerin özellikleri ile başvuru süreci ve sonrasında düzenlenmesi gereken evraklar hakkında bilgiler verilerek, gençlerin konuyla ilgili soruları gönüllülerimiz ve Merkez çalışanları tarafından yanıtlandı.

18-30 yaş arasındaki bütün gençlerin başvurabildiği  ve bunun dışında yabancı dil bilgisi, üniversite eğitimi vs. gibi hiç bir şartın aranmadığı Avrupa Gönüllü Hizmeti Projesine gençler büyük ilgi gösterdi. Katılımın artarak devam ettiği AGH seminerlerinin bir sonraki 6 Nisan 2011 tarihinde yapılacaktır.

Eğitim Listesine Dön Okuma: 1778

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016