Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Eğitimlerimiz

Avrupa Birliği Gençlik Projeleri Tanıtım Eğitimi

Tarih/ Saat: 15-10-2009 00:00
Katılım:

Antalya’da görev yapan yerel kurumlar yanısıra, kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarından seçilen toplam 20 kişilik personele verilen “Avrupa Birliği Gençlik Projeleri Bilgilendirme Eğitimi”ne Antalya İl Özel İdaresi, İl Emniyet Müdürlüğü, Kepez Belediye Başkanlığı ve Antalya Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nden beşer kişilik proje ekipleri katıldı.


Program:

Girişte, Antalya Valiliği Avrupa Birliği Projeleri Merkezi Koordinatörü Baki Karaçay, Avrupa Komisyonu Hibeleri hakkında tanıtıcı bilgi verdikten sonra, kısa adı CEUPA (Center for European Union Projects of Governorship of Antalya) olan Antalya’daki Merkezin faaliyetlerini ve halen açık olan hibe fırsatlarını açıkladı. Ayrıca, Antalya Valiliği koordinatörlüğünde, İtalya, Yunanistan ve Slovakya’dan ortak kuruluşlarla yürütülmekte olan “Toplu Taşıma Araç Şoförlerinin Yol Güvenliğini ve Hizmet Kalitesini Arttırmak için E-Öğrenme ve Uygulamalı Eğitim ile Hayat Boyu Öğrenme” konulu proje için Eylül ayında Yunanistan’da gerçekleştirilen Proje Yönetim Kurulu 2. Toplantısı ve projenin gelişimi hakkında proje web sitesi üzerinden bilgi verdi (http://www.lll-driver-project.eu).

Programın sonraki bölümünde AB Projeleri Merkezinde Proje Asistanı olarak da görev yapan AB Gençlik Programı Eğitmeni Tuğba Çanşalı, Ulusal Ajans tarafından verilen AB Gençlik Programlarından Eylem 1.1 Gençlik Değişimleri, Eylem 1.2 Gençlik Girişimleri, Eylem 1.3 Gençlik Demokrasi Projeleri, Eylem 2 Avrupa Gönüllü Hizmeti ve Eylem 4.3 Gençlik Destek Sistemlerinin tanıtımını yaptı ve gerçekleştirilmiş projelerden örnekler verdi.

Daha sonra, AB Projeleri Merkezinde staj yapan İtalya TDM2000 Derneği Koordinatörü Angelica Perra, İtalya’da yürüttükleri örnek proje uygulamaları hakkında katılımcılara bilgi verdi. Son bölümde ise katılımcılar arasında kurumlararası işbirliğinin başlatılması yönünde çalışma yapılarak kapanışta katılımcılara belgeleri dağıtıldı.


Antalya’da görev yapan yerel kurumlar yanısıra, kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarından davet edilen toplam 20 kişilik personele 15 Ekim 2009 tarihinde Antalya Valiliği Avrupa Birliği Projeleri Merkezi Eğitim Salonunda “Avrupa Birliği Gençlik Projeleri Tanıtım Eğitimi” verildi. Antalya Valiliği AB Projeleri Merkezi Koordinatörü Baki Karaçay, AB Gençlik Programı Eğitmeni Tuğba Çanşalı ve İtalya TDM2000 Derneği Koordinatörü Angelica Perra tarafından verilen eğitime, Antalya İl özel İdaresi, İl Emniyet Müdürlüğü, Kepez Belediye Başkanlığı ve Antalya Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nden beşer kişilik proje ekipleri katıldı.

Eğitim Listesine Dön Okuma: 1900

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016