Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Duyurularımız

Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH) Bilgilendirme Toplantısı

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu (CEUPA) tarafından her ayın ilk Çarşamba günü gerçekleştirilen Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH) Bilgilendirme Toplantıları Nisan ayında da devam ediyor.

6 Nisan 2016 Çarşamba günü saat 15:00’te Antalya Özgecan Aslan Gençlik Merkezi seminer salonunda gerçekleşecek olan AGH Bilgilendirme Toplantısı’na 17-30 yaş arası tüm gençler ile velileri ve bu konuda bilgi almak isteyen gençlik programı yöneticileri katılabiliyor. Bilgilendirme toplantılarında Avrupa Birliği'nin uyguladığı ve Türkiye'nin de yararlandığı Avrupa Gönüllü Hizmeti programı hakkında ve katılmak isteyen gençlerin izlemeleri gereken yol konusunda bilgilendirme yapılıyor.

AGH programından yararlanmak isteyen gençlerin, bilgilendirme toplantılarında tanıtılan online veri tabanları üzerinden gitmek istedikleri ülke ve ev sahibi kuruluşu seçerek başvuru yapmaları gerekiyor. Bİlgilendirmede gençlere, gitmek istediği ülkeyi ve başvurabileceği kuruluşları nasıl bulabileceği, kendisini tanıtacak bir CV ve motivasyon mektubunu nasıl hazırlayıp gönderebileceği konusunda yardımcı bilgiler veriliyor.

Başvurusu kabul edilen gençler, 2-12 aylık sürelerde çoğu Avrupa'da bulunan program ülkelerindeki akredite kuruluşlarda gönüllü faaliyetlerde bulunuyorlar. Gençler bu suretle Avrupalılık vizyonu elde etme fırsatı bulurken, farklı kültür ve dilleri öğrenme, farklı insan ve kurumları tanıma, yeni bakış açıları geliştirme yönünde beceri kazanıyorlar. Programdan yararlanan gençlerin işlemleri Türkiye'den bir gönderen kuruluş aracılığıyla gerçekleştiriliyor ve seyahat masrafları ile yurtdışında kaldıkları sürede ihtiyaçları olan finansman Avrupa Komisyonu tarafından karşılanıyor.

CEUPA tarafından düzenlenen Avrupa Gönüllü Hizmeti Bilgilendirme Toplantıları her ayının ilk Çarşamba günü tekrar edecek.
Duyuru Listesine Dön  Okuma: 2401

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016