Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Duyurularımız

Avrupa Birliği Temel Eğitimlerinin Üçüncüsüne Katılacak Kursiyerler Belirlendi

Hayatboyu Öğrenme Jean Monnet Programı kapsamında gerçekleştirilen “Sivil Toplum için Avrupa Entegrasyon Çalışmaları” isimli Avrupa Birliği (AB) projesi çerçevesinde 2013 yılında Antalya Valiliği ile Akdeniz Üniversitesi arasında imzalanan işbirliği protokolü doğrultusunda 2013 ve 2014 yıllarında gerçekleştirilen sertifikalı “AB Temel Eğitim Programının” üçüncüsü bu ay başlıyor.

21 Mayıs 2015 – 17 Haziran 2015 tarihleri arasında Akdeniz Üniversitesinde verilecek olan sözkonusu Avrupa Birliği Temel Eğitimine katılacak 30 personel, Antalya Valiliği AB Projeleri Koordinasyon Merkezi’nin 08 Nisan 2015 tarihli yazısına karşılık, 29 Nisan 2015 günü mesai saati bitimine kadar cevap veren kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları ve yerel yönetimlerin gönderdiği isimler arasından belirlendi.

Projede, düzenlenen eğitim programının ana amacı, Antalya Valiliği’nce 2010 yılında Valilik Oluru ile oluşturulan Antalya İli Avrupa Birliğine Uyum, Danışma ve Yönlendirme Kurulu (ABUDYK) üyesi kurum ve kuruluş çalışanlarının Avrupa Birliği politikalarına ilişkin bilgi birikimlerini artırmak suretiyle kurum ve kuruluşların iş ve işlemlerinde AB perspektifinin yerleştirilmesine katkıda bulunmak olarak belirlenmişti. Bu kapsamda anlatılacak konu başlıkları arasında, Avrupa Kömür Çelik Topluluğu’ndan Lizbon’a Kurucu Antlaşmalar, AB kurumları ve karar alma süreci, yetki katmanları, iyi yönetişim, sivil toplumun rolü, Birliğin genişleme dinamikleri, Kopenhag ve Maastricht Kriterleri, AB bütçesi, Katılım Öncesi Yardım Aracı –IPA, AB Türkiye İlişkileri ve müzakere başlıkları yeralıyor.

Kursiyerlerin, Valilik AB Projeleri Koordinasyon Merkezinin yukarıda anılan yazısı ekinde talep edilen belgeler (2 fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi, üniversite diploması fotokopisi, özgeçmiş, yabancı dil belgesi (varsa), kamu personeli için yetkili makamlardan alınmış kurum görevlendirme yazısı, dernekler için İl Dernekler Müdürlüğü’nce tanzim edilmiş veya onaylanmış faaliyet belgesi) ile birlikte 21 Mayıs 2015 Perşembe günü saat 9.00'da eğitimin verileceği Akdeniz Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi A Blok 4. Kat Toplantı Salonunda hazır bulunmaları gerekmektedir. Aşağıdaki bağlantıdan ulaşabileceğiniz katılımcı listesinde isimleri sıralanan personelin eğitim programına düzenli katılımının sağlanması için Antalya Valiliği'nce sözkonusu personelin çalıştığı kurumlara resmi bir yazı gönderildi. Verilecek 54 saatlik eğitime düzenli katılım sağlayanlara eğitim sonunda katılım sertifikası verilecek.

İlgili Dökümanlar

 2015 yılı AB Temel Eğitimi Katılımcı Listesi
Duyuru Listesine Dön  Okuma: 3184

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016