Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.




Duyurularımız

Yurtdışına Gitmek İsteyen Gençlere Avrupa Gönüllü Hizmeti Seminerleri

18- 30 yaş arasındaysanız, Avrupa Birliği ülkelerinden birinde bir sivil toplum kuruluşu ve yerel topluluk için sosyal içerikli projelerde gönüllü olarak çalışmalarda bulunmak istiyorsanız, Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH - Eylem 2) programından yaralanabilirsiniz.

 Antalya Valiliği Avrupa Birliği Koordinasyon Merkezi (CEUPA) her ayın ilk Çarşamba günü saat 14.00'te Avrupa Gönüllü Hizmeti Bilgilendirme ve Deneyim Paylaşma Semineri düzenliyor. Seminerlerde, programa katılarak Avrupa'dan dönen gönüllü Türk gençleri ile “Collaboration is Everything [İşbirliği Herşeydir]” adlı Antalya Valiliği'nin AGH Ev Sahipliği projesi kapsamında Almanya'dan ve Slovenya'dan ilimize gelen gönüllü gençler, katılımcıları AGH programı hakkında bilgilendiriyor ve deneyimlerini paylaşıyorlar. Gençler ayrıca, geldikleri ülkeler, kültürleri, yaşam koşulları gibi konularda gençlerimizi bilgilendiriyorlar.

 Avrupa Gönüllü Hizmeti programında Gönderen/Koordinatör/Ev Sahibi Kuruluş akredistasyonuna sahip Antalya Valiliği AB Projeleri Koordinasyon Merkezi, AGH kapsamında ücret ödemeden yurtdışı deneyimi yaşamak isteyen gençleri bilgilendirerek onları teşvik ediyor, ayrıca ev sahipliğini üstlendiği Avrupalı gençler aracılığıyla adayların özgeçmiş ve motivasyon mektuplarını hazırlamalarına ve gitmeyi istedikleri ülke ve katılmak istedikleri etkinliklere göre projeler bulmalarına yardımcı oluyorlar.

 İlki 3 Kasım Çarşamba günü saat gerçekleştirilen AGH Eğitim ve Deneyim Paylaşma Seminerleri her ayın ilk Çarşamba günü Saat: 14.00'te tekrar ediliyor.

 Seminer Tarihleri: 1 Aralık 2010, 5 Ocak 2011, 3 Şubat 2011, 2 Mart 2011, 6 Nisan 2011, 4 Mayıs 2011, 1 Haziran 2011).

 Yer: Antalya Valiliği AB Projeleri Koordinasyon Merkezi (Harita ve kroki için tıklayın

 Otuzar kişilik gruplara verilmek üzere düzenlenen seminere katılmak isteyenler, buraya tıklayarak doldurabilecekleri online başvuru formunu göndererek veya Merkezimizi telefonla arayarak önkayıt yaptırabilirler. (Formda görünmeyen tarihler, 30 kişilik başvuru kontenjanı dolmuş olanlardır.)

 Seminer afişini indirmek için tıklayın.

 Seminer Afişimizden istemek için lütfen Merkezimizle iletişime geçin.

 40 Soruda AGH için tıklayın.

 AGH Hakkında Kısa Bilgi

 AGH projeleriyle farklı ülkelerde bulunan gönüllülerin çeşitli sosyal ve kültürel aktivitelerin içinde yer alarak 'öteki' kavramından uzaklaşmaları ve 'biz' kavramı çerçevesinde düşünmeye başlamaları amaçlanmaktadır. Gönüllüler bulundukları ortamlarda kendi ülkelerini ve kültürlerini temsil ederken, dolaylı da olsa Avrupa ve dünya vatandaşlığı duygularını pekiştirme fırsatı bulmaktadırlar. Projelerde uygulanan çeşitli sosyal etkinlikler sayesinde proje gönüllüsü gençlerin, bulundukları ülkelerde sosyal hayata katılımları ve çeşitli uygulamalarla kültürel katılımcılığı teşvik ediliyor. Gönüllüler, yeraldıkları aktivitelerle farklı arka plandan gelen gençlerle çalışma imkânı bulmakta, ayrıca, farklı kurumsal yapılanmaları ve yerel kültürü yakından ve doğru biçimde tanıma fırsatı bulmaktadırlar. AGH projeleri, gönüllü açısından olduğu kadar yerele de katkı sağlamaktadır. Gönüllüler, düzenlenen bilgi paylaşımı aktiviteleri sayesinde, yerel halkla kaynaşma ve onları yakından tanıma fırsatına sahip olmakta, bu sayede karşılıklı kültürel bakış açılarını zenginleştirici ve faklılıklara karşı hoşgörü anlayışını pekiştirici ortamlar oluşturulmaktadır. Böylelikle, Avrupa vatandaşlığı kavramı hem yerel halk, hem de gönüllü açısından pekiştirilerek, Avrupalılık bilincinin oluşmasına katkı sağlanmaktadır.




Duyuru Listesine Dön  Okuma: 8832

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016