Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Duyurularımız

Türkiye Ulusal Ajansı Erasmus+ Programı Antalya Bilgilendirme Programı

Avrupa Birliği tarafından 2007-2013 yılları arasında eğitim ve gençlik alanında uygulanmış olan Hayatboyu Öğrenme ve Gençlik Programlarının yerine uygulanacak olan yeni Erasmus+ Programı, T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Türkiye Ulusal Ajansı tarafından 2014-2020 yılları arasında yürütülecektir. Eğitim, öğretim, gençlik ve spor alanlarını kapsayan Erasmus+ Programı ile kişilere, yaş ve eğitim geçmişlerine bakılmaksızın yeni beceriler kazandırılması, onların kişisel gelişimlerinin güçlendirilmesi ve istihdam olanaklarının arttırılması amaçlanmaktadır.

Türkiye Ulusal Ajansı 2015 Erasmus+ döneminde, özellikle dezavantajlı kesimlere daha fazla ulaşarak, yararlanıcı kitlesini bu bakımdan da genişletmeyi amaçlamaktadır. Bu doğrultuda, Ajans tarafından 23 Aralık 2014 Salı günü Antalya’da bir bilgilendirme programı düzenlenecektir. İlimizin insan kaynakları altyapısını güçlendireceği ve Avrupa Birliği hibelerinden yararlanma düzeyini artıracağı öngörülen Bilgilendirme Programına Antalya'dan katılım, Valiliğimizce belirlenecek, proje geliştirmeye hazır ve çalışmalarının sonradan takip edilebileceği 35 kişiyle sınırlandırılmıştır. Bilgilendirmenin amaçları, Erasmus+ programına ilişkin başvuru ve uygulama prosedürleri hakkındaki güncel bilgilerin paylaşılması, hedef kitlesi, faaliyet türleri ve başvuru usulleri ile programın sunduğu imkanlardan ilgili kurumların haberdar olmasının sağlanması olarak belirlenmiştir.

Program özellikle, daha önce Ulusal Ajans tarafından yapılan bilgilendirmelere katılmamış, dezavantajlı bölgelerde ve/veya köy/kasaba/belde/ilçelerde okuyan, görev yapan, kamu kurum ve kuruluşlarının (Bakanlık İl Müdürlükleri, belediyeler, eğitim kurumu personeli ile kütüphane, ceza evi, müze personeli vb.) yanısıra STK temsilcileri ve Türkiye Ulusal Ajansı programları kapsamında faaliyetlere katılmak isteyen fakat bu konuda yeterli bilgisi olmayan kişiler için uygundur.  

16 Aralık 2014 tarihine kadar Başvuru Formunu eksiksiz doldurup gönderen katılımcılar arasından yukarıdaki kriterlere göre seçilecek 35 kişinin isimleri 19 Aralık 2014 Cuma günü web sitemizde yayınlanacaktır.

Eğitimin yeri: 

Antalya Sea Life Oteli

 

Eğitim saatleri:

09.30 - 16:30

 

Eğitimi Veren:  

Türkiye Ulusal Ajansı
Duyuru Listesine Dön  Okuma: 3372

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016