Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Duyurularımız

CEUPA Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimlerinin Üçüncüsü Başlıyor

Avrupa Birliği Bakanlığı desteğiyle Antalya Valiliği AB Projeleri Koordiansyon Merkezi tarafından 20'şer kişilik gruplara verilmekte olan"Proje Döngüsü Yönetimi" (PDY) eğitimlerinin üçüncüsü 17-21 Kasım 2014 tarihlerinde Antalya Valiliği toplantı salonunda düzenlenecektir.

Eğitimle ilgili olarak Antalya Valiliği tarafından İl AB UDY Kurul üyesi kurumlara bir yazı gönderildi. Sözkonusu yazıda, kurumlarınca 5 gün süreli PDY eğitimine katılması uygun görülen üniversite mezunu adayların CEUPA web sitesindeki Başvuru Formunu çevrimiçi olarak 07 Kasım 2014 tarihine kadar eksiksiz doldurup göndermelerinin gerektiği belirtildi.(Açılan formda istenen bilgileri yazdıktan sonra formun aşağısında yer alan 'formu gönder' butonuna bir kez basılması yeterlidir.)

Başvuru belgelerindeki bilgilere göre sözkonusu PDY eğitimine katılması uygun görülen olan personelin isim listesi 12 Kasım 2014 Çarşamba günü web sitemizde duyurulacak, başvuru yapanlara bunun dışında herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır.

Eğitime beş tam gün katılım sağlayan katılımcılara sertifika verilecektir (17-21 Kasım 2014 tarihlerinde 5 tam gün katılım sağlayamayacak personelin başvuru yapmaması rica olunur.) "Proje Döngüsü Yönetimi" eğitiminde program ve projelerin arka planı, mantıksal çerçeve yaklaşımı adımları üzerinden proje hazırlamada gerekli analizlerin (ihtiyaç, sorun, çözüm, strateji, ortaklık, kapasite) yapılması, uygulama süreçleri, proje kalite unsurları, raporlama, değerlendirme, başarılı bir proje için gereken hassas beceriler gibi konulara dair ipuçlarına ve gerçek proje öyküleri üzerinden teori ve uygulamalı grup çalılşmalarına yer verilecektir.

 

Eğitimin yeri: 

Antalya Valiliği Toplantı Salonu

 

Eğitim saatleri:

10.00 - 12.30

13.30 - 16.00

 

Eğitmenler:

Baki Karaçay, Koordinatör / Antalya Valiliği AB Projeleri Koordinasyon Merkezi

Doç. Dr. Sibel Aykın, Öğretim Üyesi, Akdeniz Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi

 

Not:

1- Proje Döngüsü Yönetimi (PDY) Eğitimi, daha önceden CEUPA tarafından "AB Hibe Programları Tanıtımı" ve "AB Hibe Programlarına Proje Hazırlama Terknikleri" başlıklarıyla verilmiş olan birer günlük programlardan farklıdır.

2- Eksik doldurulmuş başvuru formları dikkate alınmayacaktır. 

3- Eğitime katılanlara çay ve kahve ikramı ücretsiz olup, isteyenler öğlen yemeği için 5.00 TL karşılığıdna Valilik yemekhanesinden yararlanabilecektir.

 

Başvuru Formunu doldurmak içn tıklayın
Duyuru Listesine Dön  Okuma: 4086

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016