Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Duyurularımız

APPSA Çokuluslu Yenilik Transferi Projesinin 3. Yönetim Kurulu Toplantısı 4-6 Kasım'da Viyana'da Yapılacak

Antalya'nın yayalara saygılı, trafikte yayaya öncelik veren bir kente dönüştürülmesi ve kentlileşmesine katkı sağlamak amacıyla başlatılan “Yaya önceliği ve Güvenliğini Sağlamak İçin Hayatboyu öğrenme (APPSA)” isimli Avrupa Birliği Mesleki Eğitim Programı (LdV) çokuluslu Yenilik Transferi Projesinin üçüncü Uluslararası Proje Yönetim Kurulu (PCT) Toplantısı 4-6 Kasım 2012 tarihleri arasında Avusturya’nın Viyana kentinde gerçekleştirilecek.

 Esas itibariyle trafik konusunda mesleki eğitimin iyileştirilmesini hedefleyen sözkonusu proje kapsamında bugüne değin yapılan ve bundan sonra yapılması öngörülen faaliyetlerin gözden geçirileceği toplantıya, Proje Koordinatörlüğü'nü yürüten Antalya Valiliği yanısıra, Türkiye', Avustura, İsveç ve İspanya'dan proje ortağı kurum temsilcileri katılacaklar. Toplantı gündemine göre özellikle Ocak ayında Viyana’da başlatılacak ve Türkiye'den de seçilecek Eğitmenlerin katılacağı “Eğiticilerin Eğitimi Programı” ile internet sitesi üzerinden yayınlanacak “E-learning Programı” konusunda yapılan ve planalanan çalışmalar görüşülecek. Toplantıda ayrca her proje ortağı kurum ilerleme ve yaygınlaştırma raporlarını sunacaklar.

 Toplumda bir davranış değişikliği yaratarak eğitimler ve örnek pilot uygulamalarla yaya öncelikli trafik kültürünün artan biçimde benimsenmesini sağlamayı hedefleyen proje ile bundan sonraki süreçte eğitim materyalleri geliştirilmesi ve bu yönde sürücü okulları ve ilköğretim okullarında eğitimler başlatılması planlanıyor. Bu itibarla, proje sahibi kurum olan İl Emniyet Müdürlüğü tarafından hazırlatılan Eğitim Kaynağının içeriği ile, Avusturyalı ortak die Berater tarafından verilecek Eğiticilerin Eğitimi Programının tanıtılması toplantının önemli gündem maddeleri arasında yeralıyor. Toplantıda ayrıca, 1. yıl sonunda Ulusal Ajans'a sunulacak olan Proje İlerleme Raporunun hazırlanması süreci ve bu raporla birlikte sunulması gereken belgeler hakkında  Antalya Valiliği tarafından bilgilendirme yapılacak. Antalya Valiliği ile İsveçli ortak Telepedagogic Knowledge Centre’ın birlikte hazırlamakta oldukları E-öğrenme programının tanıtımı ile İspanyol ortak A3 Network tarafından Değerlendirme Raporları hakkında bilgi verilmesi toplantı gündeminde yer alan diğer önemli başlıklar.

 Projenin Avusturyalı ortağı yetişkin eğitim kurumu die Berater'in ev sahipliğinde 3 gün sürecek olan Proje Yönetim Kurulu Toplantısı'na, ev sahibi kuruluş Proje Yöneticileri Holger Bienzle ve Paul Talbot yanısıra, Antalya Valiliği'ni temsilen Projenin Uluslararası Koordinatörlüğünü yürüten Antalya Valiliği AB Projeleri Genel Koordinatörü Baki Karaçay ve Proje Uzmanı Meryem Zincirli ile Hibe Sahibi Kurum Antalya İl Emniyet Müdürlüğü adına Müdür Yardımcısı R. Akif Aktuğ, Proje Yerel Ortağı Antalya Büyükşehir Belediyesi adına Proje Yürütücüsü Sinan Toprak, İspanyol ortak A3 Network adfına Proje Yürütücüsü Paco Cerezo ve İsveçli ortak Telepedagogic Knowledge Centre adına Proje Yürütücüsü Kennet Linquist ile Proje Uzmanı George Cristian Vlaescu katılacaklar.

 3 gün sürmesi beklenen toplantıda ayrıca 2013 yılında İspanya’nın Barcelona şehrinde gerçekleştirilmesi planlanan dördüncü Uluslararası Proje Yönetim Kurulu (PCT) Toplantısı’nın muhtemel tarihi ve gündemi hakkında da kararlar alınacak.
Duyuru Listesine Dön  Okuma: 2673

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016