Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Duyurularımız

Antalya İli AB Uyum, Danışma ve Yönlendirme Kurulu 2012 Yılı 2. Toplantı Duyurusu

Antalya İli “Avrupa Birliği’ne Uyum, Danışma ve Yönlendirme Kurulu’nun” 2012 yılı 2. toplantısı, 6 Temmuz 2012 Cuma günü saat 10:00'da Suna İnan Kıraç Akdeniz Medeniyetleri Araştırma Enstitüsü (AKMED) Konferans Salonunda yapılacaktır.

 Aşağıdaki linkten Gündemine ulaşılabilen söz konusu toplantıda Antalya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından “Yenilenebilir Enerji” konusunda bir bilgilendirme yapılacaktır. Ayrıca, Kurula Ulusal Ajans'tan katılan AB Uzmanı tarafından, “Eurodesk Temas Noktası Teklif Çağrısı” ile birlikte mevcut Hayatboyu öğrenme Programının yerini alması öngörülen ‘Erasmus for All’ başlıklı hibe programı tanıtılacaktır.

 Kurulda ayrıca, Valiliğimiz Avrupa Birliği Projeleri Uzmanları tarafından, Katılım öncesi Mali Yardım Aracı (IPA) 2009 programı kapsamında Merkezi Finans ve İhale Birimi tarafından ilan edilen ve halen açık olan "özürlülerin Toplumsal Entegrasyonunun Geliştirilmesi", "Demokratik Vatandaşlık ve İnsan Hakları Eğitimi", " Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Yerel ve Ulusal STK’ların Kapasitesinin Güçlendirilmesi" ve "Türkiye’de Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Arttırılması" konulu hibe programlarının tanıtımı yapılacaktır.

 Toplantının son gündem maddesi olarak, 29 Şubat 2012 tarihinde gerçekleştirilen 2012 yılı 1. ABUDYK toplantısında alınan kararlar doğrultusunda, kurumlar, AB hibelerinden daha etkin yararlanılması yönünde  bugüne kadar yaptıkları çalışmaları kurula aktaracaklardır.

 Toplantıda yapılacak Bilgilendirmelere, Kurul üyeleri ve Basın Mensuplarımız yanısıra, hibe programlarından yararlanmak isteyen kamu ve sivil toplum kuruluşları ile yerel idare ve eğitim kurumlarımızdan temsilciler katılabilecektir.

 Gündem

 Antalya İli AB Uyum Danışma ve Yönlendirme Kurulu üye Listesi (2011)
Duyuru Listesine Dön  Okuma: 2796

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016