Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Duyurularımız

Manavgat'ta Avrupa Birliği Hibe Programlarının Tanıtımı ve Proje Yazımı Eğitimi

Antalya’nın ekonomik, sosyal, kültürel ve uluslararası bağlamda gelişiminin artarak devam etmesine katkıda bulunmak amacıyla özellikle kamu ve sivil toplum kuruluşlarının Avrupa Birliği hibelerinden daha fazla yararlanarak nitelikli projeler üretmesi ve ilde proje kültürünün yaygınlaştırılması için Antalya Valiliği tarafından başlatılan eğitim etkinlikleri 2012 yılında da devam etmektedir.

 Antalya Valiliği Avrupa Birliği Projeleri Koordinasyon Merkezi (CEUPA) uzmanları tarafından düzenlenen “Avrupa Birliği Hibe Programlarının Tanıtımı ve Proje Yazımı” konulu eğitim faaliyetlerinin dokuzuncusu 14 Şubat 2012 Salı günü Manavgat İlçesi Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Konferans Salonunda gerçekleştirilecektir. Kamu ve sivil toplum kuruluşlarımız yanı sıra, KOBİ ve yerel idarelerimizin proje teklifi sunabilecekleri Hayatboyu öğrenme Mesleki Eğitim Programı (Leonardo da Vinci) kapsamındaki hibe fırsatlarının ve yararlanma yollarının tanıtılacağı bir günlük programda, teklif çağrıları, bunlara kolay erişim yolları, proje kurgulama, konsept not hazırlama ve proje yazma ve yürütme konularında bilgilendirmelerde bulunulacaktır.

 Tanıtımlara ek olarak, sözkonusu Avrupa Birliği Mesleki Eğitim Programı olan “Leonardo da Vinci” kapsamında “Yenilik Transferi, Hareketlilik ve Ortaklık” olmak üzere 3 ayrı tipte proje geliştirme, ortaklık kurma ve proje yazma konularında bilgi verilecek, ayrıca başarılı proje örnekleri üzerinden başvuru formu doldurulurken dikkat edilmesi gereken hususlar açıklanacaktır. Saat 10.00'da başlayacak ve gün boyu sürecek eğitime, mesleki eğitim konusunda proje yazmaya istekli kamu ve sivil toplum kuruluşları çalışanları yanısıra, firma yönetici ve çalışanları ile basın mensupları davetlidir.

 Eğitimin Konusu: Avrupa Birliği Hibe Programları Tanıtımı ve Proje Yazımı

 

Tarih: 14 Şubat 2012 Salı

Saat: 10.00 - 16.30

Yer: Manavgat İlçesi Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Konferans Salonu

 Eğitim Programı İçeriği

- Avrupa Birliği Mali Kaynakları ve Hibe Programları

- AB Hibe Teklif Çağrıları ve Kolay Erişim Yolları

- Proje Kurgulama ve Konsept Not Hazırlama

- Hayatboyu öğrenme Programı Proje Yazma ve Yürütme Konularında Bilgilendirme

- Leonardo da Vinci Yenilik Transferi, Ortaklık ve Hareketlilik Projeleri

- Soru & Cevap

 Eğitmenler:

Baki Karaçay (CEUPA Genel Koordinatörü)

Meryem Zincirli (Proje Uzmanı)

Esra Tilkioğlu (Proje Uzmanı)

 

İletişim:

Emine öz

Telefon: +90 (242) 746 10 04 / 117

e-Mail: emine.oz1@icisleri.gov.tr

 

Gündem için tıklayınız
Duyuru Listesine Dön  Okuma: 3187

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016