Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Duyurularımız

Antalya Bir İlki Başarıyor

Antalya'nın yaya öncelikli bir kente dönüştürülmesi için hazırlanan “Antalya'da Yaya önceliği ve Güvenliğini Sağlamak İçin Hayatboyu öğrenme” isimli Avrupa Birliği Mesleki Eğitim Programı (LdV) çok uluslu Yenilik Transferi Projesinin Açılış Konferansı, Sayın Valimiz Dr. Ahmet Altıparmak başkanlığında 20 Ocak 2012 Cuma günü saat 14.00'da Harrington Park Resort Hotel Konferans Salonunda gerçekleştirilecektir.

 Avrupa Birliği Hayatboyu öğrenme Programları Leonardo da Vinci Çokuluslu Mesleki Eğitim Projeleri kapsamında Antalya Valiliği koordinasyonunda hazırlanan proje, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Antalya Büyükşehir Belediyesi  ve Antalya özel Sürücü Kursları Derneği yanısıra, Avusturya'nın Viyana şehrinden 'die Berater-Unternehmensberatungsgesellschaft mbH' isimli Yetişkin Eğitimi Kurumu, İsveç'in Nykoping kentinden 'Swedish TelePedagogic Knowledge Centre AB' isimli Pedagojik Bilgi Merkezi ve İspanya'nın Barcelona şehrinden 'a3 Networking Igeniería del Conocimiento, S.L.' isimli Danışmanlık Ve Araştırma Mühendislik Kurumunun işbirliğiyle iki yıl sürecektir.

 Araçların değil, insanların rahat ulaşımını ön planda tutmayı amaçlayan ve kısa adı APPSA olan proje kapsamında, yaya önceliği ve güvenliği konusunda eğitim programları ve materyalleri geliştirilecek, bunlar ışığında okullarımızda ve sürücü kurslarında mesleki eğitimler verilecek, bu yönde toplumda farkındalığın artırılması için çeşitli etkinlikler ve yaygınlaştırma çalışmaları yapılacak ve ayrıca belirlenen alanlarda yol ve trafik güvenliğinin daha etkin sağlanması için pilot uygulamalara başlanacaktır.

 Bu hedeflere ulaşmak için öncelikle, araç giriş ve çıkışının kontrollü olarak sağlandığı “Kaleiçi” ve “Akdeniz üniversitesi” yerleşkesinin yanısıra şehir merkezinde “Konyaaltı Caddesi”, yaya önceliği ve güvenliği konusunda pilot uygulama alanları olarak yeniden düzenlenecektir. Bu alanlarda yaya önceliği göz önünde bulundurularak, yaya geçitleri ve sinyalizasyon sistemi dahil olmak üzere bir dizi yenilikler yapılacak ve engelliler için engelsiz bir yaşam ortamı olmasına yönelik düzenlemeler hızlandırılacaktır. Bunların yanı sıra, iki yıl boyunca sürecek çeşitli aktivitelerle toplumun modern trafik kültüründen haberdar edilmeleri amaçlanmaktadır.

 20 Ocak 2012 Cuma günü saat 14.00’da Harrington Park Resort Hotel’de yapılacak konferansa konuyla ilgili tüm paydaşlar ve basın mensuplarımız davetlidir.

 

Elektronik Davetiye için tıklayın.

Basın Bilgi Notu için tıklayın.
Duyuru Listesine Dön  Okuma: 3066

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016