Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Duyurularımız

CEUPA'nın Ev Sahipliği Yaptığı Avrupa Birliği Çalışma Ziyareti

Kısa adı CEUPA olan Antalya Valiliği Avrupa Birliği Projeleri Koordinasyon Merkezi'nin Hayatboyu öğrenme Programları bünyesinde başlattığı 2011 Yılı Çalışma Ziyareti Ev Sahipliği Projesi, 14-18 Kasım tarihleri arasında 5 gün boyunca devam edecek.

"Eğitimde Hareketlilik ve Hayatboyu öğrenme ile Avrupa Birliği Programlarının İlişkilendirilmesi" başlıklı Çalışma Ziyareti ile ilgili olarak 10 farklı Avrupa ülkesinden 12 Mesleki Eğitim Uzmanı Antalya'ya geldi. Çalışma Ziyaretine katılan Uzman ve Yöneticilerin isimleri ve ülkeleri şöyle: Hanne Christensen (Danimarka), Ioanna Psina (Yunanistan), Irina Ivanova (Bulgaristan), Mario Pecere (Italya), Marie Helene Riou (Fransa), Dagmar Manaskova (Çek Cumhuriyeti), Brone Vilutuene (Litvanya), Joel Melka (Fransa), Siegmut Keller (Almanya),  Jasminka Majsec (Hırvatistan), Joanna Denkowska (Polonya), Miroslaw Ciolek (Polonya).

14 Kasım Pazartesi günü Antalya Harrington Park Hotel Toplantı Salonunda başlayacak olan programın Açılışını, İl AB Daimi Temas Noktası görevini yürüten Vali Yardımcısı Recep Yüksel yapacak.

Programın ilk gününde CEUPA Genel Koordinatörü Baki Karaçay tarafından Merkezin tanıtımı yapılarak Antalya Valiliği tarafından yürütülmekte olan "LLL-Driver" ve "APPSA" akronimli iki mesleki eğitim projesi hakkında bilgi verilecek, ayrıca ziyaretçi olarak gelen yetkililer, kendi ülkelerini, kurumlarını ve eğitim sistemlerini tanıtan sunumlar yapacaklar. İkinci günde Akdeniz üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe'nin makamında ziyareti ile üniversite tarafından verilen mesleki eğitim faaliyetleri hakkında bilgilendirme yapılması, ayrıca Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ile OSB Teknik Endüstri Meslek Lisesi'nin, yürüttükleri çalışmalar hakkında katılımcıları bilgilendirmeleri ve karşılıklı işbirliği imkânları üzerinde görüş alışverişinde bulunmaları yeralıyor.

16 Kasım Çarşamba günü Antalya Valisi Dr. Ahmet Altıparmak'ı makamında ziyaret edecek olan Avrupalı uzman ve yöneticiler, aynı günkü programın devamında İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay'ı makamında ziyaret edecek ve Türk milli eğitim sistemi ile ilgili sorularına cevap alacaklar. Program kapsamında ayrıca Konyaaltı Anadolu Meslek Lisesi ziyaret edilerek okulun atölye ve laboratuarlarda incelemelerde bulunulacak.

 Söz konusu Çalışma Ziyareti kapsamında 12 Avrupalı uzman ve yönetici, takip eden günlerde Türk Eğitim Sistemi ile ilgili yapılacak sunumları izleyecek ve kalıcı ortaklıklar oluşturmak üzere bilgi alışverişinde bulunacaklar. Program kapsamında ilin tarihi ve kültürel mirasının tanınması amacıyla ayrıca, Kaleiçi, Aspendos  ve Antalya Müzesi'en yapılacak ziyaretler yanısıra Perşembe günü akşamı verilecek Veda Kokteyli yer alıyor. Ziyaretin son gününde Yuvarlak Masa toplantıları ile Grup Raporu hazırlanarak katılımcılara sertifikaları verilecek.
Duyuru Listesine Dön  Okuma: 2756

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016