Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Duyurularımız

Antalya İli AB Uyum, Danışma ve Yönlendirme Kurulu 2011 Yılı 4. Toplantı Duyurusu

Antalya İli “Avrupa Birliği Uyum Danışma ve Yönlendirme Kurulu’nun” 2011 yılı 4. toplantısı, 21 Ekim 2011 Cuma günü, saat 10:00'da Uygulama Oteli Konferans Salonunda yapılacaktır.

 Avrupa Birliği Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Mehmet Cangir'in açılışını yapacağı Kurulun sabahki oturumunda, Avrupa Birliği Bakanlığı Tarım ve Balıkçılık Başkanlığı AB İşleri Uzman Yardımcısı Emre Akyüz, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü AB Uzmanı Arzu Yürükçü ve Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu ve AB Uzmanı Hakan Aksoy tarafından AB Müzakere Sürecinde 11 no'lu "Tarım ve Kırsal Kalkınma Politikaları" Faslındaki Son Gelişmeler, Sektöre Yansımaları ve AB Tarımsal Hibeleri konulu bilgilendirme yapılacaktır.

 Kurulun öğleden sonraki oturumunda ise Avrupa Birliği Bakanlığı Tarım ve Balıkçılık Başkanlığı AB İşleri Uzmanı Dr. Şebnem Gürbüz tarafından AB Müzakere Sürecinde 12. No'lu "Gıda Güvenliği, Veterinerlik ve Bitki Sağlığı Politikaları" Faslındaki Gelişmeler ve Sektöre Yansımaları konulu bilgilendirme yapılacaktır.

 2011 yılı 4. AB UDY Kurulu toplantısında ayrıca Kepez, Kaş, Serik Kaymakamlıkları ile İller Bankası Antalya Bölge Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Akdeniz Belediyeler Birliği, AB faaliyetleri ile ilgili kısa bilgilendirmeler yapacaklardır.

 Toplantıda ayrıca “AB Çalışma Grupları” Başkanları tarafından, “AB Uyum Danışma ve Yönlendirme Kurulu Çalışma Usul ve Esasları” çerçevesinde yaptıkları grup çalışmaları ile ilgili kurula bilgi verilecektir.

 Kurul üyeleri yanısıra, bilgilendirme yapılacak fasıllardan etkilenecek kesimlerin bağlı olduğu sivil toplum kuruluşları başta olmak üzere, “Tarım ve Gıda Güvenliği AB Çalışma Grubu Başkanlığı" tarafından davet edilen tüm paydaşların oturumlara katılımı beklenmektedir.

 

Gündem

 

 
Duyuru Listesine Dön  Okuma: 1866

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016