Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Duyurularımız

Avrupa Birliği Hibeleri ve Proje Yazımı Eğitim Programı Yer ve Tarihleri

ülkemizin yararlandığı Avrupa Birliği hibe programlarından olan Hayatboyu öğrenme Programı (LLP) 2012 Genel Teklif Çağrısı, 9 Ağustos 2011 tarihinde Avrupa Komisyonu tarafından yayınlanmıştır. Söz konusu programda yer alan Avrupa Birliği Mesleki Eğitim programına (Leonardo da Vinci), kamu ve sivil toplum kuruluşlarımız yanı sıra, eğitim kurumlarımız, KOBİ ve yerel idarelerimiz başvurabilmektedir. Program kapsamında, mesleki eğitim konusunda ülkelerarası çalışma ziyaretleri ve stajlar (hareketlilik) yanısıra, yenilikçi uygulamaların ülkemize transfer edilmesi amacıyla çokuluslu faaliyetler ve kurumlar arasında işbirliğini teşvik amacıyla ortaklıklar kurulması gibi alanlarda proje başvuruları yapılabilmektedir.

 Kurumlarımızda proje yazma kültürünün yaygınlaştırılması ve İlimizin AB hibelerinden daha fazla yararlanması amacıyla, Antalya Valiliği AB Projeleri Koordinasyon Merkezi tarafından, ‘2011 öğrenen Antalya Yılı’ etkinlikleri kapsamında, 13 – 31 Ekim 2011 tarihleri arasında aşağıdaki program çerçevesinde, Antalya’da 3 İlçemizde (Serik, Kumluca ve Finike), ayrıca İl merkezindeki 3 farklı kurumda birer günlük eğitim programı düzenlenmesi kararlaştırılmıştır.

 Eğitim programı kapsamında, Avrupa Birliği hibelerinden yararlanmak isteyen kamu ve sivil toplum kuruluşları yönetici ile çalışanlarına yönelik olarak, Valiliğimiz uzmanlarınca, Avrupa Komisyonu ile Türkiye’deki yetkili yararlandırıcı kurumlar tarafından sağlanan söz konusu hibe programları, teklif çağrıları ve bunlara kolay erişim yolları ile proje yazma ve yürütme konularında bilgilendirme yapılacaktır. Programda ayrıca, katılımcılarla birlikte interaktif bir çalışma gerçekleştirilerek bir hareketlilik projesi hazırlanması simülasyon şeklinde verilecektir.

 Kamu ve sivil toplum kuruluşlarından eğitim programına katılmak isteyenler, eğitimin verileceği kuruluştaki irtibat görevlisiyle iletişime geçmeleri halinde eğitime katılabileceklerdir.

 Avrupa Birliği Mesleki Eğitim programına proje sunmak isteyenler için başvuru rehberleri www.ua.gov.tr internet adresindeki Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Başkanlığı (Ulusal Ajans) web sitesinde yayımlanmaktadır.

 Eğitim Programı İçeriği

 

- Avrupa Birliği Mali Kaynakları ve Hibe Programları

- AB Hibe Teklif Çağrılarına Kolay Erişim Yolları

- Proje Kurgulama ve Konsept Not Hazırlama

- Hayatboyu öğrenme Programı Proje Yazma ve Yürütme Konularında Bilgilendirme

- Leonardo da Vinci Yenilik Transferi, Ortaklık ve Hareketlilik Projeleri

- İnteraktif Çalışma (LdV Hareketlilik projesi hazırlama simülasyonu)


Gündem için tıklayınız.

 

Eğitim Programı

 

Tarih

Eğitimin Düzenleneceği Yer

Adres

İrtibat Görevlisi

Telefon

13.10.2011

Serik İMKB Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Toplantı Salonu

Demokrasi Cad. Kadriye Beldesi / Serik

Mustafa KöSEOĞLU

+90 (242) 7255206

24.10.2011

Antalya İl Emniyet Müdürlüğü Brifing Salonu

2. Hizmet Binası Brifing Salonu Uncalı / Konyaaltı

Ayşegül TOSUN

+90 (242) 2260250

25.10.2011

Kumluca Ziya Gökalp YİBO Toplantı Salonu (iPTAL)

Cumhuriyet Mah.
Kumluca

Şaban DARIYEMEZ

+90 (242) 8871006
/ Dahili 113

26.10.2011

Finike Canan Yavuz Gürkan Kız Teknik Meslek Lisesi Toplantı Salonu

Yeni Mahalle (Halk Pazarı Arkası) Finike

Ercem SUBAŞI

+90 (242) 8551540

28.10.2011
(09.00-13.00)

Batı Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü (BATEM) Toplantı Salonu

Paşa Kavakları Cad. Demircikara Mah. No:13 Muratpaşa

Metin KAYA

+90 (242) 3216797

31.10.2011

Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü (SGK)

üçgen Mah. Sokullu Cad. No:1 Muratpaşa

Deniz EKİZ

+90 (242) 3104646
/ Dahili 1307

 

 

Not: Proje yazım ekibinin kurgulanan projeyi istenilen standartlarda güçlü ifadelerle yazma becerisine sahip, İngilizce bilen personel arasından seçilmesine dikkat edilmesi önem arz etmektedir. Talep edilmesi halinde, kurumlarının görevlendirdiği proje yazım ekibine hazırlık süreci boyunca Merkezimizde teknik destek sağlanabilecektir.
Duyuru Listesine Dön  Okuma: 2481

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016