Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Duyurularımız

Avrupa Birliği Hibeleri ve Proje Yazımı Konusunda Kurumlarımıza Eğitim Duyurusu

ülkemizin yararlandığı Avrupa Birliği hibe programlarından olan Hayatboyu öğrenme Programı (LLP) 2012 Genel Teklif Çağrısı, 09.08.2011 tarihinde Avrupa Komisyonu tarafından yayınlanmıştır.

 Sözkonusu programda yeralan Avrupa Birliği Mesleki Eğitim programına (Leonardo da Vinci), tüm kamu ve sivil toplum kuruluşlarımız yanısıra, eğitim kurumlarımız, KOBİ ve yerel idarelerimiz proje sunabilmektedir. Başvuru rehberlerinin www.ua.gov.tr internet adresindeki Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Başkanlığı (Ulusal Ajans) web sitesinde yayımlandığı sözkonusu hibe programı kapsamında, temel düzeyde mesleki eğitim almakta olan öğrenciler ile, işsizler de dahil olmak üzere işgücü piyasasındaki kişiler ve kurumlarında mesleki eğitimden sorumlu kişilerin katıldığı ülkelerarası çalışma ziyaretleri ve stajlar (hareketlilik) yanısıra, mesleki eğitim ve öğretimi geliştirmek amacıyla yenilikçi uygulamaların ülkemize transfer edilmesi amacıyla çokuluslu faaliyetler ve mesleki eğitim alanında faaliyet gösteren kurumlar arasında işbirliğini teşvik amacıyla ortaklıklar kurulması gibi alanlarda proje başvuruları yapılabilmektedir.

 Son başvuru tarihleri genellikle 2012 Şubat ayında yoğunlaşan sözkonusu hibelerden yararlanmanın, ilimizdeki kurumlarca gerçekleştirilmesi düşünülen mesleki eğitim ve uluslararası hareketlilik faaliyetleri için önemli bir fırsat olduğu düşünülmektedir.

 Anılan hibe programlarına başvuru yapılmasının düşünülmesi halinde, proje fikri ve yazım ekibinin oluşturulması, yabancı ve yerel ortaklık arayışları, ortakların rollerinin belirlenmesi ve gerekli belgelerin temini gibi hususlar için çalışmalara en erken sürede başlanılmasında fayda vardır.

 Bu itibarla, kurumlarımızca ihtiyaç duyulması ve Ekim ayı içerisinde uygun olan zaman aralıkları ile katılımcı sayı ve profilinin 30 Eylül 2011 Cuma gününe kadar Valiliğimiz AB Projeleri Koordinasyon Merkezi’ne resmi yazıyla bildirilmesi halinde, "2011: öğrenen Antalya" yılı etkinlikleri kapsamında Merkezimiz uzmanlarınca anılan hibe programlarının tanıtımı, proje yazma ve başvurular ile ilgili olarak bir günlük eğitim verilebilecektir.

 

Eğitim Programı İçeriği

 

- Avrupa Birliği Mali Kaynakları ve Hibe Programları

- AB Hibe Teklif Çağrılarına Kolay Erişim Yolları

- Proje Kurgulama ve Konsept Not Hazırlama

- Hayatboyu öğrenme Programı Proje Yazma ve Yürütme Konularında Bilgilendirme

(Yenilik Transferi ve Hareketlilik Projeleri)

- Gençlik Programı Proje Yazma ve Yürütme Konularında Bilgilendirme

- İnteraktif Çalışma (LdV Hareketlilik projesi hazırlama simülasyonu)

 

Not: Proje yazım ekibinin kurgulanan projeyi istenilen standartlarda güçlü ifadelerle yazma becerisine sahip, İngilizce bilen personel arasından seçilmesine dikkat edilmesi önem arz etmektedir. Talep edilmesi halinde, kurumlarının görevlendirdiği proje yazım ekibine hazırlık süreci boyunca Merkezimizde teknik destek sağlanabilecektir. 
Duyuru Listesine Dön  Okuma: 2011

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016