Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Duyurularımız

Antalya İli AB Uyum, Danışma ve Yönlendirme Kurulu 2011 Yılı 3. Toplantı Duyurusu

İçişleri Bakanlığı Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Dairesi Başkanlığının 26.01.2010 tarih ve 115 sayılı “AB Katılım Süreci” konulu genelgesi gereğince, 24.03.2010 tarih ve 8005 sayılı Valilik Onayı ile ilimizde oluşturulan Avrupa Birliğine Uyum, Danışma ve Yönlendirme Kurulu'nun (ABUDYK) 2011 yılı üçüncü toplantısı 4 Temmuz 2011 Pazartesi günü saat 13.30'da Antalya Turizm Otelcilik Anadolu Meslek Lisesi Uygulama Oteli Konferans Salonunda yapılacaktır.

 Kurulun 2011 yılı ilk toplantısı 21 Ocak 2011, ikinci toplantısı 1 Nisan 2011 tarihlerinde gerçekleştirilmiş, bu toplantılarda AB çalışmaları konusunda yerel potansiyelinin tanınması ve mevcut kaynakların daha iyi değerlendirilmesini teşvik amacıyla Antalya ilinde AB konusunda faaliyet gösteren önemli beş Merkezin yöneticileri tarafından tanıtımları yapılmıştı. Bu kapsamda sırasıyla Antalya Valiliği AB Projeleri Koordinasyon Merkezi (CEUPA), Akdeniz üniversitesi Avrupa Birliği Araştırma ve Uygulama Merkezi (AKVAM), Akdeniz üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Avrupa Dökümantasyon Merkezi ve Antalya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyetlerine başlayan Eurodesk Temas Noktası ile Antalya AB Bilgi Merkezi çalışma ve faaliyetleri hakkında kurul üyeleri bilgilendirilmişti.

 2011 yılında Antalya'da yapılacak 3. toplantının birinci oturumunda Isparta Süleymen Demirel üniversitesi ve Antalya Valiliği işbirliğinde düzenlenen Araştırma Destek Programları (Ulusal Ar-Ge ve Yenilik Destekleri) Bilgilendirme Toplantısı yapılacak, ikinci oturumda ise belirlenen kurumların yöneticileri, 2011 yılı itibariyle Antalya ilinde kurumlarınca gerçekleştirilmekte olan AB ile ilgili çalışmalar ve AB hibelerinden yararlanarak yürüttükleri projeler hakkında kurul üyelerini bilgilendireceklerdir.

 Toplantıda, ayrıca bundan sonraki süreçte faaliyetlerine başlamak üzere alt çalışma grupları oluşturulacak ve alınacak görüş ve öneriler ışığında, hazırlanan Çalışma Grupları Çalışma Usul ve Esasları netleştirilecektir.

 

Gündem

 

Antalya İli AB Uyum Danışma ve Yönlendirme Kurulu Güncel üye Listesi
Duyuru Listesine Dön  Okuma: 2197

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016