Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Duyurularımız

9 Mayıs Avrupa Günü Antalya Etkinlikleri

Kamuoyunun dikkatinin 9 Mayıs Avrupa Günü ile birlikte Türkiye’nin AB sürecine çekilmesi amacıyla Antalya Valiliği Avrupa Birliği Projeleri Koordinasyon Merkezi (CEUPA) koordinasyonunda, Antalya Büyükşehir Belediyesi Uluslararası İlişkiler Şube Müdürlüğü, Akdeniz üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı ve ATSO Antalya AB Bilgi Merkezi başta olmak üzere, yerel idareler, kamu ve sivil toplum kuruluşları, Avrupa Birliği ülkeleri konsoloslukları ve gönüllü kuruluşlar işbirliğiyle Antalya'da ilk defa büyük bir organizasyonla çeşitli etkinlikler düzenlenecektir.

 Etkinlikler kapsamında, 9 Mayıs Pazartesi günü Sayın Valimiz Dr. Ahmet ALTIPARMAK'ın katılımlarıyla ilimizdeki üst düzey yöneticiler ve yurtdışı temsilcilerimizin pedal çevireceği bir bisiklet turu düzenlenecektir. (9 Mayıs Avrupa Günü Antalya Etkinlikleri Davetiyesi için tıklayın.) 

 Antalya’da yaşayan yerli ve yabancı tüm halkımızın davetli olduğu, gün boyu devam edecek ekinliklerde doğaya saygılı, aktif vatandaşlık, sosyal uyum, işbirliği ve farklılıklar arasında karşılıklı anlayış ve hoşgörüyü güçlendirme temaları işlenecektir.

 Etkinlikler:

 1. Bisiklet Turu: 9 Mayıs Pazartesi günü ilimizdeki üst düzey yöneticiler ve yurtdışı temsilcilerimizin katılacağı, Konyaaltı Caddesi Atatürk Parkı’ndan saat 10.00'da başlayarak AKM önünde son bulacak halka açık bir bisiklet turu düzenlenecektir.

 

Neden bisiklet? Daha fazla bilgi için tıklayın.

 

Bisiklet turu güzergâhı ve açıklamalar için tıklayın.

 

(Not: Araç kullanıcısı vatandaşlarımızın yolun geçici de olsa trafiğe kapatılması karşısında sıkıntı yaşamalarına sebebiyet vermemek ve oluşabilecek zaman kayıplarının önlenmesi, ayrıca vatandaşlarımız tarafından bisikletin ulaşım aracı olarak kabul edilmesi ve bu kullanım kültürünün yaygınlaşması amaçlarıyla, gezinin, trafik akış yönünde, kurallar ihlal edilmeden yapılması planlanmıştır.)

 

2. Tanıtım Stantları: Antalya’da AB konusunda faaliyet gösteren kuruluşlar, birimler ve gönüllü kuruluşların özellikle AB ile ilintili başlıklarını sergileyebilecekleri stantlar kurulacaktır.

 

Stantlar:

1.   Antalya Valiliği AB Projeleri Koordinasyon Merkezi (CEUPA)

2.   Antalya Büyükşehir Belediyesi (EURO Desk)

3.   Antalya Ticaret ve Sanayi Odası AB Bilgi Merkezi

4.   Akdeniz üniversitesi (Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı)

5.   Uluslararası Antalya üniversitesi,

6.   Perşembe Akşamı Bisiklet Grubu

7.   Polis Spor Gücü Kulübü

8.   İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

9.   Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı

10.  Almanya Konsolosluğu

11.  A KIDS Çocuk Kulübü

12.  Antalya Kadın Danışma ve Dayanışma Derneği

13.  Antalya Girişimci Kadınlar Derneği

14.  Antalya Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğü

15.  Ukrayna Ailesi Derneği

16.  Antalya Falez Lions Kulübü

17.  İl Emniyet Müdürlüğü

18.  İl Sağlık Müdürlüğü

19.  Kumluca İl Milli Eğitim Müdürlüğü

20.  JCI ANTALYA - Genç Liderler Ve Girişimciler (JCI) Derneği

21.  THK Ankara + THK Antalya Şubesi

22.  TöMER

23.  TEMA Antalya Temsilciliği

24.  Best English Dil Okulu

 

3. Antalya Büyükşehir Belediye Bandosu Konseri: 11.00 - 12.00 saatleri arasında Antalya Kültür Parkta Büyükşehir Belediye Bandosu bir konser verecektir.

 

4. Yerel Müzik Gruplarının Dinletileri: Antalya Kültür Park'ta Saat 12.00 ile 17.00 arasında yerel grupların müzik dinletileri devam edecektir.

 

Müzik Grupları:

13.30 – 14.30 Asistoli

14.30 – 15.30 Karagüneş

15.30 – 17.00 The Bros Band

 

5. Resim Etkinliği: Dokuz okuldan 45 öğrenci ile üniversiteli gençler, Antalyalılar'la birlikte, hazırlanan büyük bir tuval üzerine Avrupa Birliği ile bağlantılı temalar çerçevesinde doğaçlama resimler yapacaklar ve sergileyeceklerdir.

 

Katılımcı Okullar:

1. Fikret Haluk Saraçoğlu İlköğretim Okulu

2. Antalya Barbaros İlköğretim Okulu

3. Altınova Yenigöl İlköğretim Okulu

4. Antalya Koleji

5. Antalya 75.yıl Cumhuriyet Lisesi

6. TED Antalya Koleji

7. Karatay Lisesi

8. Adem Tolunay Anadolu Lisesi

9. Antalya Anadolu Lisesi

 6. Uçurtma Şenliği: Dokuz okuldan 155 öğrenci tarafından hazırlanan, ayrıca ziyaretçilere dağıtılacak yüzlerce uçurtma saat 10.00'dan itibaren Antalya semalarını süsleyecektir.

 7. Model Uçak ve Yamaç Paraşütü Gösterileri: Türk Hava Kurum Antalya Şubesi tarafından radyo kontrollü model uçak ve yamaç paraşütü gösterileri yapılacaktır.

 8. Cadde Süslemeleri: Bisiklet turunun gerçekleşeceği güzergâh bayraklarla süslenecek, bugüne özel hazırlatılmış balonlar katılımcılara dağıtılacaktır.

 Etkinliklere tüm halkımız davetlidir.

 9 Mayıs Avrupa Günü Hakkında Bilgi

 Avrupa Birliği'nin oluşumuna yol açan, geniş kapsamlı bir Birliğin kurulmasının ardındaki fikirler ilk kez 9 Mayıs 1950 tarihinde Paris'te dile getirilmiş ve bugünkü Avrupa Birliği düşüncesinin temelleri atılmıştır. 1985'te yapılan AB liderleri Milano Zirvesi'nde ise, 9 Mayıs'ın Avrupa Günü olarak kutlanması kararlaştırılmıştır. Tek para birimi Euro, mavi zemin üzerindeki 12 sarı yıldızdan oluşan AB Bayrağı ve Avrupa Marşı (Beethoven'in Dokuzuncu Senfonisi) ile birlikte Avrupa Birliği'nin simgelerinden biri olan Avrupa Günü 9 Mayıs’ta, her yıl tüm Avrupa’da, Avrupa Birliği’nin tarihçesi, demokrasi, katılımcılık, eşitlik, özgürlük, güvenlik ve dayanışma temalarını vurgulayan etkinlikler düzenlenmektedir.

 Türkiye, bu kutlamalara Birliğe adaylığının ilan edildiği yıl olan 1999’dan bu yana katılmaktadır ve Avrupa Günü kapsamında, 'Farklılıkta Birleştik' sloganı altında bütünleşen farklı Avrupa ülkelerinden insanları ve kültürleri bir araya getiren etkinlikler düzenlenmektedir.

 Destek Verenler:

- Avrupa Birliği Genel Sekreterliği (ABGS)

- Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu

- Antalya Büyükşehir Belediyesi

- Akdeniz üniversitesi

- Antalya Ticaret ve Sanayi Odası

- Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

- Muratpaşa Belediyesi

- Türk Hava Kurumu

- Belek Turizm Yatırımcıları Birliği (BETüYAB)

- İlarya Tekstil

- Antalya Girişimci İşadamları Derneği (AGİD)

- DYO

- Antalya Falez Lions Kulübü

- BAIA Lara Hotel

- Coca-Cola

- Süral Su
Duyuru Listesine Dön  Okuma: 2882

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016