Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Duyurularımız

Antalya Valiliği ve ATAUM İşbirliğiyle Avrupa Birliği Sertifika Programı

Antalya Valiliği Avrupa Birliği Projeleri Koordinasyon Merkezi, Antalya'da beş gün süreli Avrupa Birliği Sertifika Eğitim Programı düzenlemektedir.

 Ankara üniversitesi Avrupa Toplulukları Araştırma ve Uygulama Merkezi (ATAUM) ile Konrad Adenauer Vakfı (KAS) tarafından 2005 yılından bugüne farklı şehirlerde ve farklı kurumlarla işbirliği halinde yürütülen Avrupa Birliği Sertifika Programlarının kırkaltıncı dönemi, Antalya'da, 7-11 Şubat 2011 tarihlerinde, Antalya Valiliği Avrupa Birliği Projeleri Koordinasyon Merkezi işbirliğiyle gerçekleştiriecektir.

 Avrupa Birliği konusunda akademik çalışmalar yürüten seçkin akademisyenler ve konunun uzmanları tarafından verilecek seminerlerin program detayları aşağıda sunulmuştur. Eğitim seminerlerine katılım ücretsiz olup, katılım belgesine hak kazanabilmek için düzenlenecek beş seminerden en az dördüne katılım gerekmektedir.

 Düzenlenecek eğitim seminerleri, öncelikle Valiliğimiz tarafından Antalya ili kamu kurum ve kuruluşlarından belirlenen "AB Kurum Temas Personeli" olmak üzere, İlimizdeki sivil toplum kuruluşlarından, üniversitelerden ve yerel yönetimlerden yapılacak başvurulara açıktır.

 Programa katılmak isteyen adayların aşağıdaki linkte sunulan başvuru formunu en geç 31 Ocak 2011 Pazartesi günü saat 17:00’a kadar doldurarak göndermeleri gerekmektedir. Kesinleşen katılımcı listesinin duyurusu 2 Şubat 2011 Çarşamba günü Antalya Valiliği (www.antalya.gov.tr) ve Antalya Valiliği AB Projeleri Koordinasyon Merkezi (www.ceupa.gov.tr) resmi web sitelerinde yayınlanacaktır.  Katılımcı listesinde eğitime kabul edildikleri duyurulanlardan, Kurum yöneticilerinin imzasıyla 5 günlük program süresince idari izinli olduklarını (2 - 4 Şubat tarihleri arasında +90 (242) 2485436 numaralı Merkezimiz faksına veya imzalı belgeyi taratıp egitim@ceupa.gov.tr adresine e-postayla göndermek suretiyle) belgeleyenlerin programa katılımı kabul edilecektir.

 Not: Konaklama, yemek vb. giderler katılımcıların kendilerine aittir.

 Başvuru formu için tıklayınız.

 Program Afişi için tıklayınız.

 

 Eğitim Programı

 7 Şubat 2011

Avrupa Bütünleşmesinin Tarihsel Gelişimi ve AB’nin Güncel Sorunları

Prof. Dr. Çağrı ERHAN

 8 Şubat 2011

Türkiye-AB İlişkilerinin Tarihsel Seyri

Yrd. Doç. Dr. Erdem DENK

 9 Şubat 2011

AB’nin Kurumları ve Hukuksal Yapısı

Yrd. Doç. Dr. Erdem DENK

 10 Şubat 2011

Türkiye-AB Müzakere Sürecinin İşleyişi

Yrd. Doç. Dr. Tarık OĞUZLU

 11 Şubat 2011

Avrupa Birliği Fonları ve Proje Döngüsü Yönetimi

Arzu öZYOL

 Yer:

Akdeniz üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, A Blok

Prof. Dr. Yavuz Tekelioğlu Konferans Salonu

ANTALYA

 Eğitim saatleri

öğlenden önce: 10.30-12.30

öğlenden Sonra: 14.00-17.00
Duyuru Listesine Dön  Okuma: 3066

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016