Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Duyurularımız

EQUALITY Projesi Açılış Konferansı 12 Mayıs 2017 Tarihinde Gerçekleşecek

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu desteği ile hazırlanarak 2016 Erasmus+ başvuru döneminde Ana Eylem 2 Stratejik Ortaklık başlığı altında Türkiye Ulusal Ajansı’ndan hibe almaya hak kazanan "Talasemik Gençlere Daha Kaliteli Bir Yaşam Sunmak İçin Endokrin Komplikasyonlarının Tanısı ve Tedavisi" isimli Avrupa Birliği projesinin Uluslararası Açılış Konferansı 12 Mayıs 2017 Cuma günü saat 10.00’da Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Konferans Salonunda gerçekleştirilecek. Konferansa, proje yerel ve Avrupalı ortak kurumların yasal temsilcileri, ilgili kamu ve sivil toplum kuruluşları ile yerel yönetimlerden yetkili ve temsilcilerin katılımı beklenmektedir.

Akdeniz Kan Hastalıkları Vakfı koordinatörlüğünde 2 yıl süre ile Antalya'da uygulanacak olan ve toplam bütçesi 196 bin Euro olan projede, Antalya Valiliği yanısıra Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Akdeniz Kan Hastalıkları Derneği yerel ortaklar olarak, İtalya'dan Casa di Cura Quisisana ve Bulgaristan'dan Specialized Hospital for Active Treatment of Children "Prof. Ivan Mitev Sofia" isimli sağlık kuruluşları Avrupalı ortaklar olarak yer almakta.

Kısa adı EQUALITY olan söz konusu proje ile Türkiye ile Avrupa'dan toplam 20 doktor ve hemşirenin İtalya'da Talesemi konusunda Eğitici Eğitimi alarak ülkelerinde pilot eğitimler başlatmaları sağlanacak. Talesemi hastalarının daha iyi takip ve tedavi edilmeleri ile hayat standartlarının ve yaşam sürelerinin yükseltilmesine yönelik mobil aplikasyonların da geliştirilmesi öngörülen projede ayrıca Talasemi konusunda eğitim materyalleri geliştirilerek toplumda Talesemi hakkında farkındalığın arttırılması hedeflenmektedir.

 

12 Mayıs 2017 Cuma günü saat 10.00’da Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Konferans Salonunda başlayacak ve Avrupalı ortak kurum temsilcileri tarafından projenin detaylarının da anlatılacağı konferansa, konuya ilgi duyan tüm kamu, sivil toplum, yerel yönetim ve eğitim kurum/kuruluşlarımızın yetkili ve temsilcileri ile basın mensuplarımız davetlidir. Konferansın elektronik davetiyesine ve basın bilgi notuna aşağıdaki bağlantıdan ulaşılabilir.

İlgili Dökümanlar

 E-Davetiye

 Basın Bilgi Notu
Duyuru Listesine Dön  Okuma: 2872

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016