Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Duyurularımız

VOLFIRE Projesi Açılış Konferansı 1 Şubat 2017 Tarihinde Gerçekleşecek

Gönüllü İtfaiyeciliğin Geliştirilmesi için İtfaiyecilerin Mesleki Eğitim Projesi (VOLFIRE) isimli Avrupa Birliği projesinin Uluslararası Açılış Konferansı 1 Şubat 2017 Çarşamba günü saat 11.00’de Antalya Atatürk Kültür Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirilecek. Konferansa, proje ortağı kurumların yasal temsilcileri, kamu ve sivil toplum kuruluşları ile yerel yönetimlerden yetkili ve temsilcilerin katılımı beklenmektedir.

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu desteği ile hazırlanarak 2016 Erasmus+ başvuru döneminde Ana Eylem 2 Stratejik Ortaklık başlığı altında Türkiye Ulusal Ajansı’ndan 239 bin Euro hibe almaya hak kazanan proje, Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı koordinatörlüğünde iki yıl süre ile yürütülecek. Projede, Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu yanısıra, Slovenya’dan Gasilsko Resevalna Sluzba Kranj, Çek Cumhuriyeti’nden Ceska Asociace Hasicskych Dustojniku Sdruzeni ve İrlanda’dan Mayo County Council adlı itfaiyecilik konusunda uzman kuruluşlar ortak olarak yer alıyor.

Sözkonusu proje ile Antalya’da itfaiye istasyonunun bulunmadığı veya uzakta kaldığı, itfaiye personelinin sayıca yetersiz olduğu yerleşim alanlarına yakın bölgelerde gönüllü itfaiyecilik uygulamasının başlatılarak, belirlenecek gönüllülerin bu alanda yetiştirilmesi ve böylece bu bölgelerde oluşan yangınlar, afet ve acil durumlar karşısında can ve mal kaybının en aza indirilmesi amaçlanıyor. Ayrıca, projeye katılan 3 Avrupa ülkesinin gönüllü itfaiyecilik sistemi incelenerek Türkiye’ye adaptasyonu sağlanması hedeflenmektedir. Proje kapsamında 2017 yılında Türkiye'den 12, Çek Cumhuriyeti’nden 3 ve İrlanda’dan 3 itfaiyeci Slovenya’da gönüllü itfaiyecilik konusunda Eğitici Eğitimine katılacaklar Ve yurda dönüşlerinde, belirlenecek gönüllü itfaiyecilere eğitimler vermeye başlayacaklar.

1 Şubat 2017 Çarşamba günü saat 11.00’de Antalya Atatürk Kültür Merkezi Konferans Salonunda başlayacak ve Avrupalı ortak kurum temsilcileri tarafından projenin detaylarının da anlatılacağı konferansa, konuya ilgi duyan tüm kamu, sivil toplum, yerel yönetim ve eğitim kurum/kuruluşlarımızın yetkili ve temsilcileri ile basın mensuplarımız davetlidir. Konferansın elektronik davetiyesine aşağıdaki bağlantıdan ulaşılabilir.

 

İlgili Dökümanlar

 E-Davetiye
Duyuru Listesine Dön  Okuma: 2616

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016