Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Duyurularımız

EQUALITY Proje Bilgilendirme ve Basın Toplantısı Duyurusu

Antalya Valiliği Avrupa Birliği Projeleri ve Dış İlişkiler Bürosu CEUPA ortaklığında Akdeniz Kan Hastalıkları Vakfı (AKHAV) tarafından hazırlanan ve 2016 Erasmus+ başvuru döneminde Avrupa Birliği'nden hibe almaya hak kazanan "Talasemik Gençlere Daha Kaliteli Bir Yaşam Sunmak İçin Endokrin Komplikasyonlarının Tanısı ve Tedavisi (EQUALITY)" isimli K2 Stratejik Ortaklık Projesinin tanıtımı amacıyla 16 Kasım Çarşamba günü saat 15:00’te Antalya Valiliği Toplantı Salonunda bir Basın Toplantısı düzenlenecektir.

Akdeniz Kan Hastalıkları Vakfı (AKHAV) Koordinatörlüğünde 2 yıl süre ile yürütülecek projede, Antalya Valiliği yanısıra Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Akdeniz Kan Hastalıkları Derneği (AKD) yerel ortaklar olarak, İtalya'dan Casa di Cura Quisisana, Almanya'dan University Hospital Ulm ve Bulgaristan'dan Specialized Hospital for Active Treatment of Children "Prof. Ivan Mitev" Sofia isimli sağlık kuruluşları Avrupalı ortaklar olarak yer alacak.

Toplam bütçesi 196 bin Euro olan proje ile Türkiye’den ve Avrupa'dan toplam 20 doktor ve hemşirenin İtalya'da eğitici eğitimi programlarına katılarak Talesemi konusunda mesleki kapasitelerini ve yeterliliklerini arttırmaları planlanmaktadır. Proje ile Talesemi hastalarının daha iyi takip ve tedavi edilmeleri sağlanarak hayat standartlarının ve yaşam sürelerinin yükseltilmesi ayrıca toplumda Talesemi hakkında farkındalığın arttırılması hedeflenmektedir.

16 Kasım Çarşamba günü saat 15:00’te Antalya Valiliği Toplantı Salonunda gerçekleşecek Basın Toplantısı öncesinde, proje yerel ortağı kurum yetkilileri ve proje ekiplerinin katılımıyla ayrıca bir bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı yapılacaktır.

Tüm basın mensuplarının davetli olduğu Basın Bilgi Notunu ekte bulabilirsiniz.

İlgili Dökümanlar

 Basın Bilgi Notu
Duyuru Listesine Dön  Okuma: 2667

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016