Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Duyurularımız

BestCARE Projesi Kapanış Konferansı 23 Ağustos 2016 Tarihinde Gerçekleştirilecek

"Avrupa Birliği Standartlarına Dayalı Tamamlayıcı Terapi Yöntemleri İle Hemşirelik Bakımının Geliştirilmesi" (BestCARE) isimli Avrupa Birliği projesinin Kapanış Konferansı 23 Ağustos 2016 Salı günü saat 14.00’da Rixos Downtown Hotel’de gerçekleştirilecek. Konferansa, ev sahibi Akdeniz Üniversitesi yanısıra kamu ve sivil toplum kuruluşları ile yerel yönetimlerden yetkili ve temsilcilerin katılımı beklenmektedir.

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu’nun desteği ile hazırlanarak 2014 yılında Erasmus+ Ana Eylem 2 Stratejik Ortaklık programından hibe almaya hak kazanan ve 2 yıl süre ile Akdeniz Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi koordinatörlüğünde yürütülen projede sona gelindi. Akdeniz Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi'nin hibe sahipliğinde yürütülen projede, Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu yanısıra Antalya Kamu Hastaneleri Birliği, Sağlık ve Doğal Terapiler Derneği, İtalya'dan CESPİ Centro Studi Delle Professioni Sanitarie, İngiltere'den Athena School Natural Thrapies ve Almanya'dan EURO-CERT Academy isimli kuruluşlar proje ortakları olarak yeraldı.

Antalya'daki Onkoloji ve Kadın Doğum alanında çalışan hemşireler ile Hemşirelik Fakültesi öğrencilerinin tamamlayıcı terapi yöntemleri konusundaki mesleki kapasitelerinin arttırılmasını amaçlayan BestCARE projesi ile özellikle kanser hastalığı ve kadın hastalıkları sonrası açığa çıkan yan etkilerin tamamlayıcı tedavi yöntemleriyle azaltılması hedeflenmişti. Proje kapsamında, 2015 yılında Türkiye'den 12 ve İtalya'dan 3 hemşire İngiltere’de tamamlayıcı tedavi yöntemleri konusunda Eğitici Eğitimi alarak ülkelerinde pilot eğitimler başlattılar. Ayrıca Akdeniz Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi’nde kurulan Simülasyon Laboratuvarı kullanılarak özellikle Hemşirelik Fakültesi öğrencilerine masaj, aromaterapi, reiki, refleksoloji ve gevşeme egzersizleri eğitimlerine başlandı ve Avrupa Birliği ülkelerinden transfer edilen tamamlayıcı tedavi yöntemlerin yaygınlaşması sağlandı.

23 Ağustos 2016 Salı günü saat 14.00’da Rixos Downtown Hotel’de gerçekleştirilecek "Avrupa Birliği Standartlarına Dayalı Tamamlayıcı Terapi Yöntemleri İle Hemşirelik Bakımının Geliştirilmesi" (BestCARE) isimli Avrupa Birliği projesinin Kapanış Konferansına konuya ilgili ilgi duyan tüm kamu, sivil toplum, yerel yönetim ve eğitim kurum/kuruluşlarımızın yetkili ve temsilcileri ile basın mensuplarımız davetlidir.

İlgili Dökümanlar

 E-Davetiye
Duyuru Listesine Dön  Okuma: 2724

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016