Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Duyurularımız

CEUPA ve KAMUGED işbirliğiyle 5 günlük AB Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi

Antalya Valiliği AB ve Dış İlişkiler Bürosu (CEUPA) ve Kamu Görevlileri Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği (KAMUGED) işbirliğiyle  5 tam gün süreli “Avrupa Birliği Hibe Programlarına Yönelik Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi” düzenleniyor. 2 – 6 Mayıs 2016 tarihleri arasında Antalya Beldibi'nde 5 yıldızlı bir otelde düzenlenecek olan eğitime Antalya dışından ve ilçelerden gelen katılımcılar konaklamalı olarak da katılabilecekler. Sözkonusu eğitimle ilgili ayrıntılılar, kayıt ve iletişim bilgileri KAMUGED resmi web sitesinde yayınlandı. (İlgili sayfaya ulaşmak için buraya tıklayın).

2013 yılından beri farklı kurumlardan belirlenen katılımcı gruplara Valilik hizmet binasında dört kez düzenlenen CEUPA Proje Döngüsü Yönetimi eğitimleri, katılması öngörülen kursiyer adaylar belirlenmesine rağmen salon yetersizliği sebebiyle devam ettirilememişti. Bu sebeple, buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz sayfada isimleri duyurulmuş bulunan katılımcılardan başvuru yapanlara öncelik verilecektir. Sözkonusu CEUPA Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimlerinin devamı niteliğinde gerçekleşecek eğitimler, aynı eğitmen kadrosu tarafından ve benzer içerikte sürdürülecektir.

Hibe Programları ve Projelerin Arka Planı, Nedenler, Gerekçeler, Sonuçlar, Avrupa Birliği Projelerinin Tematik Öncelikleri ve Avrupalılık, Plan, Program ve Projeye Dayalı Çalışma Kültürü gibi konulara yer verilecek eğitimlerle AB'ye katılım sürecine daha etkin katkı sağlanabilmesi için yerel düzeyde faaliyet gösteren kurumların rolünün ve insan kaynağı kapasitesinin güçlendirilmesi amaçlanıyor. Ayrıca, yerel düzeyde uygulanan proje deneyimlerinden elde edilen çıkarımlarla yeni bir içerikte ve interaktif yöntemlerle düzenlenen eğitimlerde, teoriye dayalı klasik bilgilendirme eğitimlerinin katılımcılar üzerinde bıraktığı olumsuz etkinin azaltılması hedefleniyor.

Antalya Valilik Makamının 21/04/2016 tarih ve 87674903-770-E.14364 sayılı izin ve destekleri ile düzenlenmekte olan eğitime kamu personelinin katılımı ve ödemenin kurumlarınca yapılabileceğinin yasal dayanağı buraya tıklayarak erişebileceğiniz KAMUGED resmi web sitesinde açıklanmaktadır. https://www.e-icisleri.gov.tr/EvrakDogrulama adresine girerek “hwirP2-hAmdQK-PFyR6K-xVaOyy-0m+9SWGM” kodunu yazmak suretiyle Valilik Makamının elektronik imzalı destek ve izin yazısını görmek mümkündür.

Eğitime katılım başvuruları 29 Nisan 2016 Cuma gününe kadar devam edecektir.
Duyuru Listesine Dön  Okuma: 3502

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016