Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Duyurularımız

Akdeniz Üniversitesi'nde CEUPA'dan Avrupa Birliği Hibe Programları ve Proje Hazırlama Eğitimi

Ülkemizin Avrupa Birliği’ne üyelik sürecinde sivil toplum unsurları arasındaki diyalogun arttırılmasına yönelik çalışmalara ivme kazandırmak, uluslararası hibe programlarından yerel düzeyde daha etkin yararlanılmasına destek olmak üzere Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu (CEUPA) ve Akdeniz Üniversitesi Avrupa Birliği Araştırma Merkezi (AKVAM) işbirliğinde 29 Aralık 2015 Salı günü "Avrupa Birliği Hibe Programlarına Proje Hazırlama ve Proje Yönetimi Eğitimi” düzenlenecektir. Akdeniz Üniversitesi İ.İ.B.F. Yavuz Tekelioğlu Konferans Salonu’nda 10.00 - 16.30 saatleri arasında verilecek eğitime sivil toplum kuruluşlarının (odalar, dernekler, vakıflar, birlikler vb.) üye ve/veya temsilcileri ile üniversite öğrencileri katılabileceklerdir.

Gündemini aşağıdan indirebileceğiniz programın sabahki oturumunda, AB uyum sürecinde gerçekleşen reform ve çalışmaları yerel düzeyde desteklemek, üye ülkeler arasında ortak uygulamaları ve iyi iş birliği örneklerini yaygınlaştırmak gibi amaçlarla AB tarafından sağlanan hibe kaynakları hakkında bilgilendirme yapılacaktır. "Bir AB projesi hazırlamak için cevaplanması gereken 8 soru" üzerinde durulacak bu bölümde proje geliştirmede yapılması zorunlu analiz çalışmaları tanıtılacak ve "yerel düzeyde proje uygulamada karşılaşılan zorluklar ve çözüm yolları" anlatılacaktır. Öğleden sonraki oturumda ise üye ve aday ülkelerin eğitim ve öğretim sistemlerinin modernizasyonu ve uyumunun sağlanması, bireysel öğrenme fırsatları ve kurumsal işbirliklerin desteklenmesi için öngörülen Erasmus+ Programı hakkında katılımcılara bilgi verilerek programda yeralan KA1 “Hareketlilik” ve “Gençlik” projelerinin amacı, kimler tarafından başvuru yapılabileceği ve proje hazırlanmasında dikkat edilmesi gereken hususlar anlatılacak, ayrıca örnek bir proje üzerinden başvuru formu uygulamalı olarak doldurulacaktır.

Eğitime katılmak isteyen sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilecekleri online Kayıt Formunu eksiksiz doldurup en geç 25 Aralık 2015 Cuma gününe kadar göndermeleri gerekmektedir (istenen bilgileri yazdıktan sonra formun alt kısmında yer alan 'formu gönder' butonuna bir kez basılması yeterlidir). Salon kapasitesi 130 kişi ile sınırlı olduğundan dolayı bu sayıya erişilmesi durumunda yeni kayıt alınmayacaktır. Kayıt formunu gönderenlere bunun dışında herhangi bir bildirimde bulunulmayacak olup, kayıtlı adaylar salon girişindeki alfabetik listede bulacakları isimlerini onaylayarak eğitime katılım sağlayabileceklerdir.

Kayıt Formuna erişmek için buraya tıklayın.

Not:

1- Eksik doldurulmuş kayıt formları dikkate alınmayacaktır.
2- Eğitime katılanların kurumlarından izin almaları gerekmekte olup ayrıca Valiliğimize bildirim yapılmayacaktır.
3- Katılımcıların öğlen yemeği kendileri tarafından karşılanacaktır.

İlgili Dökümanlar

 Gündem
Duyuru Listesine Dön  Okuma: 3790

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016